Pogoda
22.06.2016 14:43

Jak zarejestrować kartę SIM?

Właściciele numerów na kartę muszą zarejestrować swoje karty SIM u operatorów do lutego 2017 – inaczej przestaną działać. Dlaczego i po co trzeba rejestrować kartę SIM, w jaki sposób to zrobić i jakie bonusy można zdobyć? Jak wygląda prawidłowa rejestracja karty sim w Play, Plusie, T-Mobile i Orange? Sprawdź w naszym artykule.

Jak zarejestrować kartę SIM?
foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Jak zarejestrować kartę SIM w Play?

Rejestracja przeprowadzana jest w salonach Play. Jeśli użytkownik numeru ma już ważną umowę z operatorem, może zadzwonić na infolinię (numer 730 300 300) i dopisać numer pre-paid do swojego konta klienta.

Play umożliwia także zarejestrowanie numeru poprzez usługę 24.play.pl klientom, którzy mają już podpisaną umowę abonamentową z operatorem (na telefon lub internet), korzystają z oferty MIX bądź zarejestrowali już wcześniej inny numer pre-paid. Wystarczy kliknąć na link „Tu zarejestrujesz numer na kartę” w głównym panelu zarządzania numerem. 

Do zarejestrowania numeru  w punkcie niezbędny jest dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport. Należy też mieć przy sobie kartę pre-paid – niezbędne będzie podanie jej numeru.

Numer zarejestrować może osoba, która skończyła co najmniej 13 lat. Przy rejestracji trzeba pokazać paszport lub dowód osobisty. Jeśli osoba niepełnoletnia nie ma takich dokumentów, musi przyjść z pełnoletnim opiekunem i zarejestrować numer z dokumentem dorosłego.

Za zarejestrowanie karty SIM Play oferuje bonusy – są one dostępne nie także dla osób, które podały swoje dane już wcześniej. Na co mogą liczyć rejestrujący?

Wszyscy zarejestrowani klienci Play (także sieci Red Bull Mobile na Kartę) otrzymują od operatora doładowanie konta w wysokości 100 zł i 10 GB transferu do wykorzystania w ciągu 30 dni. O rok przedłużona zostaje możliwość wykonywania połączeń, o 455 dni możliwość ich przyjmowania. Promocja trwa do lutego 2017 roku.

Osoby, które korzystają z usług Play dłużej, mogą liczyć na dodatkowe 100 zł za każdy rok stażu w sieci. Maksymalnie można otrzymać doładowanie o wartości 500 zł.

Aby aktywować bonus, należy użyć kodu *111*300*1#.

Play nie zapomniał także o osobach, które kart pre-paid używają do dostępu do internetu w ramach oferty Play Internet na Kartę. Te SIM-y także muszą zostać zarejestrowane – w zamian klienci mogą otrzymać dodatkowe 100 GB transferu do wykorzystania w ciągu 30 dni oraz przedłużenie ważności konta o rok.

Aktywacja bonusowego pakietu odbywa się przez wysłanie SMS-a o treści start.300 pod numer 111.

Żeby sprawdzić, czy posiadany numer jest już zarejestrowany, należy użyć kodu *111*49*1#. Promocje można włączyć także poprzez 24.play.pl.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Technologia