Pogoda
22.06.2016 14:43

Jak zarejestrować kartę SIM?

Właściciele numerów na kartę muszą zarejestrować swoje karty SIM u operatorów do lutego 2017 – inaczej przestaną działać. Dlaczego i po co trzeba rejestrować kartę SIM, w jaki sposób to zrobić i jakie bonusy można zdobyć? Jak wygląda prawidłowa rejestracja karty sim w Play, Plusie, T-Mobile i Orange? Sprawdź w naszym artykule.

Jak zarejestrować kartę SIM?
foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Jak zarejestrować kartę SIM w T-Mobile?

Numer pre-paid obsługiwany przez T-Mobile, Heyah lub tuBiedronka można zarejestrować osobiście w salonach operatora bądź w kiosku sieci RUCH. Niezbędny będzie dokument tożsamości oraz rejestrowana karta.

Klienci, którzy mają już podpisaną z operatorem umowę abonamentową lub zarejestrowali wcześniej kartę pre-paid mogą załatwić formalności zdalnie. Wystarczy zadzwonić na specjalną bezpłatną infolinię +48 606 606 606, skorzystać z odpowiedniej opcji w aplikacji Mój T-Mobile lub dokonać rejestracji w internetowym serwisie obsługi klienta www.miboa.pl.

Osoby, które zdecydują się zarejestrować kartę SIM w sieci T-Mobile, Heyah lub tuBiedronka mogą liczyć na bonusowe minuty oraz darmowy dostęp do internetu. Jeśli konto będzie regularnie zasilane, limit 10 GB transferu będzie odnawiał się co miesiąc przez rok. Instrukcje dotyczące włączenia promocji użytkownik otrzyma po wysłaniu wiadomości SMS o treści TAK na bezpłatny numer 80575. 

Pakiet nielimitowanych połączeń na numery komórkowe i stacjonarne w kraju jest ważny przez 30 dni i jest aktywowany po dokonaniu rejestracji i zasileniu konta kwotą 25 zł (dla T-Mobile na kartę i Heyah) lub 20 zł (dla sieci tuBiedronka). Równocześnie klient otrzymuje 10 GB transferu mobilnego do wykorzystania w tym samym okresie. Jeśli jednak konto karty zostanie zasilone po raz kolejny kwota w podanej wysokości, bonus zostanie przyznany raz jeszcze - maksymalnie można z niego skorzystać 12 razy w przeciągu roku.

Promocja wystartowała 9 sierpnia 2016 roku i potrwa do 8 września 2016 dla klientów, którzy zarejestrowali kartę przed datą rozpoczęcia akcji. Osoby dokonujące nowej rejestracji powinny wysłać SMS-a najpóźniej 30 dni po dopełnieniu formalności.

Klienci rejestrujący kartę w T-Mobile lub Heyah mogą także liczyć na możliwość zakupienia telefonu MaxCom MM237 Dual SIM w promocyjnej cenie 19 zł (bez konieczności wiązania się umową). 

Zainteresowani powinni po zarejestrowaniu numeru zasilić jednorazowo w dniu dopełnienia formalności konto kwotą minimum 100 zł, a następnie zadzwonić na numer +48 608 392 892 i złożyć zamówienie u konsultanta. Promocja trwa do 17 sierpnia 2016 roku.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Technologia