Pogoda
11.01.2017 19:44

Jak zmienić Facebooka w motywacyjnego guru?

Wystarczy jedno proste rozszerzenie do przeglądarki Chrome, żeby zmienić Facebooka z nienasyconego pożeracza czasu w specjalistę od motywacji do działania - Todobooka.

Jak zmienić Facebooka w motywacyjnego guru?
foto: materiały prasowe

W odmętach udostępnianych przez znajomych postów łatwo zatonąć - szybkie sprawdzenie co słychać u przyjaciół i czym ciekawym dziś żyli potrafi zamienić się w wielogodzinną sesję brutalnie depczącą marzenia o zrobieniu czegoś pożytecznego.

Kto nie przeżył takiej sytuacji, niech pierwszy rzuci komentarzem.

Rolą rozszerzenia Todobook jest ukrycie przed naszymi oczami pokus i zamienienia ich na listę aktywności do wykonania. Zamiast lawiny postów śmiesznych obrazków, filmów i artykułów zobaczymy tylko zaplanowane zadania.

Wtyczka dba o wszystko - wygasza nawet ikonkę notyfikacji, tak by nie rozpraszać niepotrzebnie świeżo urodzonych tytanów produktywności.

Wykonanie wszystkich zadań z listy gwarantuje nagrodę - możliwość spędzenia całych 5 minut wśród postów znajomych:

foto: zrzut ekranu

Dla osób, których odstawienie dostępu do tablicy może wydawać się zbyt radykalnym rozwiązaniem Todobook oferuje możliwość szybkiego ukrycia listy zadań i pełne zanurzenie się w cudach Facebooka.

Rozszerzenie do Chrome powstało, gdy jego autor próbował znaleźć równowagę między wykorzystywaniem Facebooka jako narzędzia do pracy, a używaniem go do utrzymywania kontaktu ze znajomymi.

Wtyczkę można pobrać z tego adresu.

Ile czasu dziennie spędzacie na Facebooku?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Facebook