Pogoda
28.06.2019 13:32

Jake Gyllenhaal próbuje zjeść posiłek w kostiumie Mysterio [WIDEO]

W ramach promocji filmu "Spider-Man: Far From Home" na Instagramie Jake'a Gyllenhaala pojawiło się zabawne wideo, w którym aktor przebrany za Mysterio usiłuje skonsumować posiłek.

Jake Gyllenhaal/Instagram
foto: Jake Gyllenhaal/Instagram

Już niedługo do kin wejdzie "Spider-Man: Far From Home". 23. produkcja Marvel Studios będzie domknięciem historii budowanej od ponad 10 lat. Film ma też nieco rozluźnić atmosferę po dramatycznym finale "Avengers: Endgame" i dać fanom kinowego chwilę na złapanie oddechu. Druga część solowych przygód Spider-Mana podobnie jak "Homecoming", będzie miała dużo wątków komediowych. Najwyraźniej klimat filmu udzielił się jego gwiazdom, bo Jake Gyllenhaal postanowił nagrać zabawne wideo, które trafiło do sieci.

"Spider-Man: Far From Home" - Jake Gyllenhaal jako Mysterio je posiłek

Aktor znany z takich filmów jak "Tajemnica Brokeback Mountain", "Donnie Darko" czy "Wolny strzelec" wystąpił w roli tajemniczego Mysterio. W komiksach Marvela to jeden z najstarszych wrogów Spider-Mana słynący nie tylko z trików, którymi się posługuje, ale również charakterystycznego kostiumu zwieńczonego kopułą. Co ciekawe w nadchodzącej produkcji, Mysterio jest bohaterem pozytywnym i przyjacielem Petera Parkera. Tak przynajmniej wynika ze zwiastunów.

Jake Gyllenhaal (Spider-Man: Far From Home)
Jake Gyllenhaal (Spider-Man: Far From Home)
Przeczytaj także Czy Mysterio rzeczywiście będzie bohaterem w filmie "Spider-Man: Far From Home"?

Na Instagramie Gyllenhaala, który powstał na potrzeby promocji "Spider-Man: Far From Home", pojawiło się śmieszne nagranie, które pokazuje, jak niepraktyczne jest nakrycie głowy Mysterio, często nazywane przez fanów komiksów akwarium na złotą rybkę.

Jak widać, kostium Mysterio nie należy do najwygodniejszych w codziennych czynnościach, ale dał miłośnikom Marvela wiele radości. Kiedy ogłoszono, że w drugiej części serii pojawi się postać mistrza iluzji, fani obawiali się, że nie otrzyma on swojego ikonicznego kostiumu. Na szczęście twórcy postanowili być wierni oryginałowi.

Gyllenhaal nie był jedynym aktorem, któremu kostium sprawiał problemy. Okazuje się, że pozornie wygodna, bo stworzona na podobnej zasadzie co zwykła kominiarka maska Spider-Mana, przysparzała Tomowi Hollandowi kłopotów, gdy chciał się podrapać w twarz lub uzupełnić płyny. Zilustrowało to zdjęcie z planu filmu, wrzucone na Instagrama przez reżysera Jona Wattsa.

Młody aktor musiał pić... przez oko! Filmowiec zamieścił fotografię tuż przed oficjalną premierą "Spider-Man: Far From Home", która odbyła się 26 czerwca 2019 roku.

Aldo Jones/YouTube
Aldo Jones/YouTube
Przeczytaj także Tobey Maguire, Tom Holland i Andrew Garfield w Dziwnym Zwiastunie "Spider-Man: Far From Home"

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premiera?

Do polskich kin najnowsza produkcja Marvel Studios trafi już 5 lipca 2019 roku. Tom Holland musiał się wielokrotnie przebierać podczas kręcenia filmu, ponieważ Spider-Man tym razem zaprezentuje 4 zupełnie różne kostiumy.

Na szczęście pozostali aktorzy, nie mieli tyle problemów z kostiumami, co Gyllenhaal i Holland. W pozostałych rolach zobaczymy między innymi Samuela L. Jacksona, Zendayę, Cobie Smulders, Jona Favreau, Martina Starra oraz Marisę Tomei i Jake’a Gyllenhaala.

Zobacz też: Tom Holland zaliczył mokrą wpadkę podczas seansu "Star Wars"

Tagi: News Jake Gyllenhaal Spider-Man Tom Holland Marvel Spider-Man: Far From Home