Jaki serial piracono w 2018 roku najczęściej pod nieobecność „Gry o tron”?

Michał Tomaszkiewicz
02.01.2019 10:10
The Walking Dead|undefined Fot. kadr z wideo

Gdy „Gra o tron” śpi, inne seriale harcują – największym zainteresowaniem internautów chcących oglądać treści bez konieczności płacenia ich twórcom cieszyły się żywe trupy oraz superbohaterowie.

Podsumowania najbardziej piraconych seriali były w ostatnich latach nieco nudne – kiedykolwiek by się nie patrzyło, najchętniej ściągane z szarej strefy były odcinki „Gry o tron”. W 2018 roku nie pojawił się jednak nowy sezon dzieła HBO, dzięki czemu swoje szanse na wygraną w niechlubnym rankingu dostały inne produkcje.

Zestawienie nie pokazuje całości pirackiego rynku – Torrentfreak przeanalizował liczbę pobrać poszczególnych treści a pośrednictwem BitTorrenta. Zasadniczo próba reprezentatywna licząca sobie miliony użytkowników powinna jednak być wystarczająco wiarygodna w pokazaniu seriali uznawanych przez piratów za najgorętsze i najbardziej godne obejrzenia.

Najczęściej piracone seriale z 2018 roku

Żywe trupy od zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem osób pobierających odcinki bez pytania o zgodę właścicieli praw autorskich – „The Walking Dead” pod nieobecność „Gry o tron” awansował z drugiego na pierwsze miejsce. Wygrana jest jednak symboliczna – gdyby wziąć pod uwagę liczbę pobrań poprzednich sezonów „Game of Thrones”, serial HBO zgarnąłby najprawdopodobniej pierwsze miejsce w rankingu.

Lista 10 najczęściej piraconych seriali z 2018 roku wygląda następująco:

  1. The Walking Dead
  2. The Flash
  3. The Big Bang Theory
  4. Vikings
  5. Titans
  6. Arrow
  7. Supernatural
  8. Westworld
  9. Legends of Tomorrow
  10. Suits

Imponująco wygląda debiut „Titans” – wysokie miejsce w rankingu pierwszego serialu DC można wytłumaczyć faktem, że jest on dostępny na platformie VoD działającej na razie tylko w USA. Reszta świata musi więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na debiut DC Universe w ich kraju, lub obejrzeć sobie superbohaterski serial bez oglądania się na zapisy prawa autorskiego.

O ile filmy DC nie cieszą się szczególnie dużą popularnością w kinach – święcący triumfy „Aquaman” jest wyjątkiem od reguły - o tyle seriale osadzone w komiksowym świecie, jeśli patrzyć na preferencje piratów, stanowią porządną i pożądaną rozrywkę – w top 10 znalazło się 4 produkcji opowiadających o bohaterach z kart powieści graficznych DC.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.