Jakich emoji Polacy używają najczęściej i dlaczego?

Michał Tomaszkiewicz
17.07.2018 14:05
Jakich emoji Polacy używają najczęściej i dlaczego? Fot. kadr z wideo

Kiedyś oceniało się człowieka po stanie jego biurka, dziś – po historii przeglądania. Ludzi ogółem można zrozumieć, patrząc na to jakich używają emoji. Z okazji światowego dnia tych symboli Google zdradziło, które z nich są najczęściej używane przez poszczególne narody.

Czy chcieć czy nie, emoji na stałe zawitało do naszego życia. Niektórzy z nas co prawda zatrzymali się na poziomie emotki łupanej, świat jednak nie czeka i rozwija się, dosłownie wierząc w twierdzenie, że jeden obraz przekazuje więcej, niż 1000 słów.

Jeśli komuś wydaje się jeszcze, że emoji to błaha sprawa, niech sprawdzi z jak zdecydowanym ruchem ze strony szefa Google spotkał się zarzut, że grafika pokazująca burgera jest nieprawidłowa.

Emoji są ze szczególnym upodobaniem używane podczas konwersacji mobilnych – częstotliwość stosowania poszczególnych symboli może nam powiedzieć co niego o osobach, które je stosują, a także domyślić się, w jakich okolicznościach rozmownych są używane.

Najpopularniejsze emoji na świecie

Z okazji Światowego Dnia Emoji otrzymaliśmy od Google zestawienia pokazujące, z jakich grafik użytkownicy klawiatury GBoard (domyślnej w smartfonach z Androidem) korzystają najczęściej.

foto: materiały prasowe

Jak widać, użytkownicy Androida to przede wszystkim ludzie szczęśliwi – do tego stopnia, że radość aż wyciska im łzy z oka. Właściwie nie ma się co temu dziwić, skoro wierchuszka emoji koncentruje się na miłości – serce w wielu odmianach znajduje się wśród najpopularniejszych przesyłanych sobie na świecie grafik.

Później są już tylko uśmiechy, przerwane na jedną chwilkę przez płacz.

Najpopularniejsze emoji w Polsce

W naszym kraju zasadniczo trzymamy się trendów światowych, podchodząc do nich jednak z nieco odmiennym animuszem. Dlatego też numerem jeden jest dla nas emoji pocałunku, co świadczy albo o wszechobecnej miłości i czułości przesyłanych sobie przez zakochanych przy każdej okazji, albo o podziemnym życiu internetowym Polaków, którzy masowo odwiedzają portale randkowe tylko dla dorosłych poprzez teorię przechodząc do praktyki.

Po wszystkim lubimy zaś najwyraźniej wyjść na piwo (bezalkoholowe ;) ), by w końcu poczuć się ukontentowanym i szczęśliwym – chyba, że charakterystycznie zmrużone oczy pokazują odmienny stan umysłu. Oczywiście historii opowiadanej przez te trzy grafiki może być zdecydowanie więcej – jeśli macie jakąś dobrą, nie zostawiajcie jej tylko dla siebie.

foto: materiały prasowe

Skąd wziął się fenomen emoji? Jennifer Daniel, projektująca grafiki dla Google, ma swoje zdanie na ten temat:

Do niektórych wyrażeń po prostu lepiej pasują obrazki niż tekst. Emoji stają się żartami zrozumiałymi tylko dla zainteresowanych, wchodzą do slangu, stają się częścią memów. Ulegają płynnym zmianom – tak samo jak język.

Z informacji Google nie można się dowiedzieć, jak dużą popularnością cieszy się w naszym kraju emoji cebuli.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.