Jakich porad szukają w Google Polacy?

Michał Tomaszkiewicz
05.09.2017 11:13
Jakich porad szukają w Google Polacy? Fot. zrzut ekranu

W internecie można znaleźć wszystko – także instrukcje rozwiązywania problemów. Jakimi zapytaniami o remedia na domowe kłopoty zasypują wyszukiwarkę Google Polacy, a jakich porad oczekujemy jako ludzkość?

Jeśli wierzyć statystykom Google, światowi specjaliści od napraw „zrób to sam” szukają przede wszystkim sposobów na poradzenie sobie ze szwankującą toaletą.

Polska ceramika nie jest narażona na awarię, bądź też nie potrzebujemy instrukcji, jak sobie z nią poradzić – w naszym kraju najczęściej chcemy się dowiedzieć, jak naprawić okno. Drugie miejsce pod względem wyszukiwań zajmują recepty na niedomagające drzwi, trzecia lokata przypadła zapytaniom o naprawdę ścian.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Największymi specjalistami jesteśmy w zagadnieniach związanych z reperowaniem zlewów, gniazdek elektrycznych oraz toalet – o pomoc z takimi problemami wyszukiwarka Google była w Polsce proszona najrzadziej.

Oczywiście, światowy gigant odpowiada także na pytania, których życiowa waga jest zdecydowanie większa – często Google wykorzystywane jest jako kompendium wiedzy o romantycznych relacjach międzyludzkich.

Dwa najpopularniejsze wyszukiwania dotyczące uczuciowych relacji to „jak całować” oraz, co może być niespodzianką, „jak zajść w ciążę”.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Internauci starają się także znaleźć informacje o sposobach na zauważenie, że wpadło się komuś w oko oraz poszukują najlepszych tekstów na podryw.

Problemem, który trawi internautów najbardziej jest pytanie „Jak zawiązać krawat”, często także chcemy dowiedzieć się, jak nauczyć się rysować. Co ciekawe, wysoko na liście haseł znajduje się także nieco niepokojące „jak otworzyć zamek wytrychem”.

Ze statystykami wyszukiwań, przygotowanymi przez Google News Lab, można zapoznać się na stronie How to fix a toilet.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.