Jakie gry były najwyżej oceniane w 2016 roku?
Jakub Gańko
27.12.2016 12:35
Jakie gry były najwyżej oceniane w 2016 roku? Fot. materiały prasowe

Które tytuły są naprawdę godne miana gry roku 2016? Przyjrzyjmy się danym z serwisu Metacritic.

Rok 2016 zmierza nieubłaganie ku końcowi, nic więc dziwnego, że ze wszystkich strony jesteśmy zalewani podsumowaniami ostatnich 12 miesięcy. Nie ominęło to również branży gier, która rzuca na lewo i prawo zdewaluowanym określeniem „gra roku”. Istnieje jednak w miarę rzetelny sposób, by przekonać się, które tytuły naprawdę zasługują na to wyróżnienie.

W ostatnich miesiącach nie brakowało wielu głośnych premier - zarówno jeśli chodzi o produkcje na PC, jak i konsolowe tytuły na wyłączność. Nie brakowało pośród nich czarnych koni, po których nikt sobie cudów nie obiecywał, ale też i wiele murowanych kandydatów do miana megahitu ostatecznie zawiodło. Jak najlepiej odnaleźć takie pozycje? W serwisie Metacritic.

Strona ta od wielu lat agreguje zarówno oceny profesjonalnych recenzentów, jak i opinie indywidualnych graczy. Jeśli więc szukamy rzetelnej opinii co do tego, które tytuły zebrały najwyższe noty, a które okazały srogim zawodem - jest to prawdopodobnie najlepsze miejsce.

I tak okazuje się, że najwyżej ocenianą produkcją 2016 roku z uwzględnieniem wszystkich platform sprzętowych, jest Uncharted 4 wydany ekskluzywnie na PlayStation 4. Zaraz po nim uplasował się Inside (gra twórców Limbo) i Out of the Park Baseball 17, zaś nasz polski Wiedźmin 3: Krew i wino zajął dopiero miejsce czwarte.

Poniżej prezentujemy pełną listę:

all

PC

pc

PlayStation4

ps4

Xbox One

xbone

A jaka jest Wasza ulubiona gra z 2016 roku?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.