Pogoda
13.04.2018 15:26

Jakiego Lwa zabił Ramon Mercader? Według uczestniczki „Milionerów”... Simbę

W wyemitowanym niedawno odcinku „Milionerów” po raz kolejny padło dość nietypowe pytanie. Tym razem chodziło o Lwa...

Milionerzy
foto: kadr z wideo

Pani Grażyna z Wrocławia jest nauczycielką klas 1-3 szkół podstawowych. Kobieta z pomocą zgromadzonej w studiu TVN-u publiczności, odpowiedziała na pytanie dotyczące „Elementów” Eukalidesa. Kilka minut później Hubert Urbański spytał o to, którego Lwa zamordował Ramon Mercader. I tutaj pojawiły się schodki. 

Nauczycielka poprosiła o pomoc, wybierając koło ratunkowe 50-50, które eliminuje dwie niepoprawne odpowiedzi. Tym razem były to pozycje „Mufasa” i „Tołstoj”. Do wyboru pozostały pani Grażynie odpowiedzi „Simba” oraz „Trocki”. Ku zdziwieniu większości widzów, kobieta zdecydowała się na opcję numer jeden i ofiarą Mercadera okrzyknęła głównego bohatera animacji „Król Lew”. Była to oczywiście odpowiedź niepoprawna i kobieta w dość niecodziennym stylu pożegnała się z programem Urbańskiego.

Lew Simba ofiarą Ramona Mercadera

Oczywiście, przypadki chodzą po ludziach. W końcu nie każdy uważa na lekcjach historii. Nie wszyscy znają też twórczość Disneya, z której pochodzi wspomniany Simba. Zatem pani Grażyno, jeżeli pani czyta - nic się nie stało. Brawo za odwagę i chęć uczestnictwa w programie. Gratulujemy również za to, że na pytanie kwalifikacyjne pana Urbańskiego odpowiedziała w równo... 6,66 sekundy! Najlepszy wynik, jaki może tylko być.

Pytania o muzyków rockowych w teleturniejach

Tym sposobem pani Grażyna dołączyła do Galerii Sław Teleturniejów przygotowanej przez Antyradio.pl. Znajdzie się w ten sposób między takimi tuzami jak pani Magda z Warszawy, która nie wiedziała na czym gra Carlos Santana, pan Paweł, którego zaskoczyło pytanie o Prince'a oraz pani Grażyny z „1 z 10”, która wiedziała, że Rammstein jest autorem utworów „Du Hast” oraz „Amerika”. Gratulujemy!

Kamil Kacperski
Tagi: Milionerzy