Jakub Żulczyk ma koronawirusa. Apeluje o zakrywanie ust i nosa podczas strajków
30.10.2020 08:48
Jakub Żulczyk ma koronawirusa. Apeluje o zakrywanie ust i nosa podczas strajków Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Jeden z najpopularniejszych pisarzy młodego pokolenia w Polsce, Jakub Żulczyk zaraził się koronawirusem. Zaapelował o ostrożność na protestach.

Jakub Żulczyk poinformował swoich fanów, że zaraził się koronawirusem. Pisarz był bardzo zaangażowany w strajki kobiet, które aktualnie odbywają się w całym kraju. Wyraził ubolewanie, że nie pojawi się na największej mobilizacji protestujących w Warszawie i zaapelował o ostrożność innych uczestników.

Jakub Żulczyk ma koronawirusa. Jak się czuje pisarz?

Popularność Jakuba Żulczyka w Polsce wzrasta z każdą jego kolejną książką. Ostatnia powieść "Czarne Słońce" prezentuje między innymi, jak wyglądałaby Polska, gdyby reprezentanci kościoła i skrajnej prawicy mieli w niej władzę na wyłączność. Narracja pisarza idealnie wpisuje się w trwające protesty kobiet, na których uczestnicy buntują się przeciw konserwatywnym decyzjom władz wspartych przez Kościół. Cytaty z książki Żulczyka można zobaczyć na Instagramach i transparentach protestujących.

Jakub Żulczyk z koronawirusem

Również sam pisarz wielokrotnie zabrał już głos na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego, nie przebierając w słowach. Nie ukrywał również, że uczestniczy w protestach i wspiera sprawę w stu procentach. Niestety na największych manifestacjach, zaplanowanych na piątek 30 października w Warszawie, się nie pojawi.

Przeczytaj także

Jakub Żulczyk oświadczył na swoim Facebooku, że ma koronawirusa. Podkreślił, że jest mu przykro z tego powodu szczególnie w kontekście nadchodzących protestów.

Drodzy, mam Covida, co jest o tyle przykre, że nie mogę być jutro na proteście.

Pisarz podkreślił, że nie zaraził się na manifestacjach, jednak poprosił swoich czytelników o rozwagę i zakładanie maseczek podczas protestów.

Czuję się w miarę ok, jak przy lekkiej grypie, ale wiem, że mam tutaj farta. Nie zaraziłem się na protestach, jestem tego pewien (bo wiem, w jakich okolicznościach się zaraziłem), ale obalcie jutro ten rząd w maseczce na nosie i ustach, proszę.

Nie zabrakło również nawiązania politycznego i gorzkich słów wymierzonych w stronę rządzących:

Polska to nasz kraj, nie Kaczyńskiego, Jędraszewskiego, Bosaka, i tego jebanego przygłupa z Pruszkowa, co handluje cegłówkami, a którego nazwiska nawet nie chce mi się sprawdzać.
Stay safe. Je*ać kler i je*ać PiS.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.