Jakub Żulczyk w ostrych słowach do katolików: "Zależy Ci na kościele? Dbaj o niego, leniu"

27.10.2020 11:29
Jakub Żulczyk w ostrych słowach do katolików: "Zależy Ci na kościele? Dbaj o niego, leniu" Fot. Jan Bielecki/East News

"Nie każ mi myśleć o swoich uczuciach" pisze w swoim ostrym wpisie skierowanym do polskich katolików Jakub Żulczyk - pisarz, dziennikarz i scenarzysta, który od kilku dni bierze udział w protestach przeciw zakazowi aborcji.

Jakub Żulczyk, autor bestsellerowej powieści "Ślepnąc od świateł", podobnie jak inni pisarze, artyści, sportowcy i publicyści w ostatnich dniach szczególnie udziela się w mediach społecznościowych, komentując toczący się obecnie spór w sprawie aborcji.  Pisarz nie szczędzi mocnych i dosadnych słów pod adresem rządu i Kościoła, a także polskich katolików

Przeczytaj także

Jakub Żulczyk do katolików: "Nikt nie będzie zmuszał do aborcji"

Pisarz zaczyna swój list otwarty słowami "Drogi praktykujący katoliku", po czym przechodzi do opisu swojej wymarzonej Polski, w której nie ma miejsca na równych i równiejszych, kler płaci podatki jak każda inna grupa społeczna, rząd nie jest zależny od Kościoła, a wierni sami dbają o swoje świątynie bez pomocy Państwa. Żulczyk marzy również o Polsce, w której respektuje się prawa człowieka, natomiast prawo nie zajmuje się uczuciami religijnymi. Jednocześnie jasno deklaruje, że nie zamierza wtrącać się w życie i religijność osób wierzących oraz uspokaja, że nikt nie będzie  nikogo zmuszał do aborcji - nawet jeśli (w idealnej Polsce Żulczyka) byłaby legalna. Pełną treść wpisu prezentujemy poniżej:

Autor "Ślepnąc pod świateł" jest kolejną osobą publiczną, która wsparła protestujące kobiety, walczące o swoje prawa w ogólnopolskim sporze o aborcję. Wcześniej swoje poparcie dla strajkujących wyrazili też m.in. Nergal, Margaret Atwood czy wokalista Yungblud.

Przeczytaj także

Strajk kobiet. Polki protestują w kościołach

Od czwartku przez Polskę po raz kolejny przetacza się fala protestów związanych z zaostrzeniem "ustawy antyaborcyjnej". W ramach niedzielnych protestów pod hasłem "Słowo na niedzielę" strajkujące m.in. przerywały msze, pikietowały pod kościołami i sprayowały mury świątyń. Przyczyną antykościelnych protestów jest radykalne stanowisko Kościoła w sprawie aborcji oraz "ogromna radość", jaką Episkopat Polski wyraził po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku, uznającej zapis dopuszczający możliwość przeprowadzenia aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu za niekonstytucyjny. 

Przeczytaj także
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.