James May: Clarkson jest debilem, a Hammond ciotą
Aleksandra Degórska
29.12.2016 09:18
James May: Clarkson jest debilem, a Hammond ciotą Fot. materiały prasowe

Jeden z trzech prezenterów The Grand Tour, znany również pod pseudonimem „Kapitan Snuja”, po raz kolejny wypowiedział się na temat Jeremy’ego Clarksona i Richarda Hammonda, nie szczędząc przy tym ostrych słów.

James May jest stały w swoich deklaracjach. Już wcześniej krytycznie wypowiadał się pod adresem swoich dwóch współpracowników. W jednym z wywiadów zapytany o prywatne relacje z Jeremym i Richardem, odpowiedział, że nie wie, nigdy ich nie spotkał. Tym razem poszedł o jeden krok dalej:

Nigdy nie zmieniłem sposobu postrzegania Clarksona, który moim zdaniem jest debilem. Część jego osobowości wciąż żyje w latach 20. Z kolei Hammond jest taką ciotą jak zawsze. Najbardziej denerwująca jest jego twarz, wraz z tą śmieszną brodą.

Niedawno James doszedł do wniosku, że już wkrótce zarówno on, jak i Jeremy, nie będą w stanie pracować nad nowymi odcinkami The Grand Tour. Wszystko przez dość leciwy wiek, w przeciwieństwie do Hammonda, mającego 46 lat. W dodatku „Kapitan Snuja” wspomniał, że prezenter znany jako „Chomik” dba o swoje zdrowie w przeciwieństwie do niego samego i Clarksona. Maya niepokoją liczne myśli, wątpliwości i obawy związane przede wszystkim z wiekiem. Dziennikarz zastanawia się nad tym, ile czasu mu jeszcze zostało, cofając się myślami parę lat wstecz:

Byliśmy młodsi i mniej zmęczeni. Jeszcze pracując nad Top Gear po prostu się rozleniwiliśmy. Co więcej sporo dzieli mnie i Clarksona. Nie chcę, by Jeremy prywatnie przebywał nieopodal mojego domu, skrzynki z narzędziami, czy pianina. On lubuje się w modnych restauracjach i plotkach o celebrytach – mnie te rzeczy w ogóle nie interesują.

Mimo wszelkich przeciwności losów, The Grand Tour udowodniło, że trójka brytyjskich dziennikarzy jest w wyśmienitej formie. Motoryzacyjne show zbiera najwyższe noty. Krytycy uważają, że show jest przemyślane, prowokacyjne, zapada w pamięć. Wszyscy prezenterzy stanęli na wysokości zadania. Zdołali stworzyć jeden z najbardziej wciągających programów na świecie.

Show zostało bardzo wysoko ocenione przez ponad 23 000 osób ze społeczności IMDb, gdzie zebrało łączną notę 9,3 gwiazdek na 10 możliwych. Ogromne zainteresowanie wzbudził nowy tor o nazwie Eboladrome, rozszerzenie dostępności programów do 200 krajów od grudnia 2016 roku, akcje promocyjne polegające na niszczeniu Toyot Prius, a także drugi zwiastun TGT.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.