Pogoda
16.01.2017 09:10

James May zaorał Niemców

Jeden z trzech prezenterów The Grand Tour, znany również jako „Kapitan Snuja”, na łamach programu nagrywanego dla Amazona opowiedział żart dotyczący poprawności Niemców.

James May zaorał Niemców
foto: kadr z wideo

James May porównał mentalność niemiecką z amerykańską, co spotkało się z dużą aprobatą ze strony publiczności. Akcja rozgrywała się w namiocie The Grand Tour rozbitym w Stuttgarcie.

"

Raz miałem bardzo ciekawą rozmowę z moimi przyjaciółmi. Jeden z nich jest z Kalifornii i jeden z Niemiec. Rozmawialiśmy o utracie prawa jazdy. Amerykanin spytał się „co by się stało w Niemczech gdybyś stracił prawo jazdy, a potem jechał samochodem?”. Niemiec odpowiedział: „nie, nie możesz tego zrobić”. Na co ten: „tak wiem, zdaję sobie sprawę, że nie powinieneś, ale co by się stało gdybyś tak zrobił?”, co spotkało się z podobną odpowiedzią – „Nie, nie możesz prowadzić auta nie mając odpowiedniego dokumentu”. Kolega z Kalifornii kontynuował – „tak, ale przypuśćmy, że jednego wieczoru masz wszystko gdzieś i wsiadasz za kierownicę”. Niemiec odpowiedział – „Nie da się jeździć bez prawa jazdy!”. "

Zobaczcie wideo:

Pod opublikowanym w serwisie YouTube filmem rozgorzała dyskusja. Jedna z osób podająca się za rodowitego Niemca zgodziła się z brytyjskim prezenterem:

"

Jestem Niemcem i potwierdzam wszystko, co James May powiedział. "

Na temat mentalności naszych zachodnich sąsiadów wypowiedzieli się kolejni widzowie:

"

Dosłownie tak zachowują się wszyscy Niemcy na forach. Wystarczy zadać pytanie jak zmodyfikować swój samochód, na co oni odpowiadają – to niezgodne z prawem. "

„Kapitan Snuja” znany jest również ze swoich krytycznych wypowiedzi skierowanych w stronę dwóch prezenterów, z którymi współpracuje. Pod koniec 2016 roku stwierdził, że jego zdaniem Jeremy Clarkson jest debilem, a Richard Hammond ciotą. Wcześniej zasugerował mogący wkrótce nastąpić kres TGT.

Obecnie trójka dziennikarzy wspólnie pracuje nad programem motoryzacyjnym o nazwie The Grand Tour. Show zostało bardzo wysoko ocenione przez ponad 28 000 osób ze społeczności IMDb, gdzie zebrało łączną notę 9,1 gwiazdek na 10 możliwych. Ogromne zainteresowanie wzbudził nowy tor o nazwie Eboladrome, rozszerzenie dostępności programów do 200 krajów od grudnia 2016 roku, akcje promocyjne polegające na niszczeniu Toyot Prius, a także drugi zwiastun TGT.

Tagi: The Grand Tour Duperele