James May zdradził jakie będzie nowe show dla Amazona

29.03.2016 22:23
James May zdradził jakie będzie nowe show dla Amazona Fot. kadr z wideo

Były prezenter Top Gear ujawnił rąbka tajemnicy o nowym show tworzonym pod banderą Amazona, przy okazji krytykując poczynania swoich następców.

James May nie pochwalił lekkomyślnego zachowania Matta LeBlanc oraz Kena Blocka, którzy 13 marca 2016 roku nagrywali w Londynie sceny do nowego epizodu. Fala krytyki pod adresem tej dwójki spłynęła po nagraniu ujęć przy zabytkowych monumentach.

Dziennikarz znany jako „Kapitan Snuja” oznajmił, że kręcenie nowego show tworzonego na potrzeby Amazona jest niezwykle kosztowne, przy czym pierwsza seria zostanie wyemitowana jesienią 2016 roku. To także jeden z najbardziej wyczekiwanych telewizyjnych programów. Szacuje się, że słynne trio – Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May – podpisało z amerykańską firmą trzyletni kontrakt opiewający na kwotę 160 milionów funtów.

Zdaniem Jamesa, nowe motoryzacyjne show będzie powstawać w nieco innej formule:

Nie jesteśmy związani z żadnym konkretnym miejscem czy studiem. Będziemy tworzyć serię telewizyjnych filmów, nie mamy swojej własnej bazy. To przeogromna inwestycja, co mam nadzieję, że sami dostrzeżecie widząc efekty. Pracujemy nad większą liczbą sezonów niż do tej pory. To całkiem intensywna robota.

May zdementował przy okazji opinie jakoby Amazon miał zamiar rywalizować z BBC w wyścigu o to, kto pierwszy zadebiutuje ze swoim programem. Również wspomniał o tym, że pogłoski o zarobkach – jakoby Clarkson miał inkasować 10 milionów funtów za każdą serię, podczas gdy on sam wraz z Hammondem mieliby zadowalać się sumą 7 milionów funtów na łba – to kompletna bzdura:

Te liczby są nieprawdziwe, co więcej to nie jest tak, że oni dają nam worek z pieniędzmi, mówiąc żebyśmy robili z tym, co tylko chcemy. Opłacają nas wraz z postępem prac. Docelowo mamy się tym zajmować trzy lata i w tym czasie stworzyć ponad 30 długich epizodów. Tak więc nie – nie poszliśmy na wspólne zakupy, kupując sobie własne jachty. Kupiłem sobie jedynie nowe buty sportowe i to jedyna różnica w moim życiu odkąd zacząłem pracować dla Amazona.

Przy okazji były prezenter Top Gear porównał osoby pracujące na kierowniczych stanowiskach w obu firmach:

W moim odczuciu niektóre osoby pełnią takie role w BBC, na które się raczej nie nadają. Ekipa Amazona z kolei została odpowiednio dobrana, pracują tam ludzie z głową na karku, którzy po prostu chcą tworzyć programy telewizyjne. Nie sądzę także żeby Amazon był wrogiem dla BBC. To nie wojna i obie te firmy mogą koegzystować. Ludzie będą sami podejmować decyzje o tym, co chcą oglądać i właśnie o to chodzi w nowoczesnym życiu.

W międzyczasie na ekrany ma powrócić jeden z najważniejszych programów BBC2, na którym z samych reklam brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny zarabiał około 50 milionów funtów w skali roku. Początkowo jego premierę zapowiedziano na 8 maja 2016 roku, po czym przełożono ją na 22 maja 2016, redukując jednocześnie łączna liczbę odcinków w sezonie – z 8 do 6.

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.