Janina Paradowska nie żyje
29.06.2016 11:25
Janina Paradowska nie żyje Fot. East News

Zmarła popularna dziennikarka polityczna Janina Paradowska. Miała 74 lata.

Paradowska zmarła w nocy. Jeszcze dziś - 29 czerwca - miała poprowadzić poranek w radiu TOK FM. Dziennikarka od kilkunastu lat była związana z "Polityką". W dniu jej śmierci do kiosków trafił najnowszy numer tego tygodnika z ostatnim felietonem Paradowskiej. Dziennikarka zatytułowała go "Jedynie słuszna historia".

- Wielu polityków zwyczajnie jej się bało - mówił w TVN 24 Jerzy Baczyński, redaktor naczelny „Polityki”.

- Należała do osób najsilniej kształtujących opinię publiczną w Polsce. Była słuchana wśród polityków wszystkich opcji - dodaje Baczyński.

Janina Paradowska urodziła się w 1942 r. Była absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowała także dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała w "Kurierze Polskim" i "Życiu Warszawy". Od 1991 r. była felietonistką i komentatorką tygodnika "Polityka". Prowadziła swoją cotygodniową, czwartkową audycję "Poranek Radia TOK FM". W roku 2008 związała się z telewizją Superstacją, gdzie prowadziła niedzielny program publicystyczny "Puszka Paradowskiej".

Jako dziennikarka została wyróżniona wieloma nagrodami i tytułami, m.in. nagrodą Polskiego PEN-Clubu im. Ksawerego Pruszyńskiego, nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 2002 r. otrzymała nagrodę Grand Press dla Najlepszego Dziennikarza Roku, a w 2011 r. nagrodę Kisiela.

W młodości chciała zostać aktorką. Swoje marzenie spełniła na deskach Teatru Kwadrat. Występowała w komedii "Nie teraz, kochanie".

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.