Janusz Korwin-Mikke nagrał #hot16challenge i ogłosił się bogiem rapu. "Pieprz*ni socjaliści mają wisieć zamiast liści"

11.05.2020 09:20
Janusz Korwin-Mikke nagrał #hot16challenge i ogłosił się bogiem rapu. "Pieprz*ni socjaliści mają wisieć zamiast liści" Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Poseł Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke wziął udział w popularnym internetowym wyzwaniu. Nagrał własną wersję #hot16challenge, która podbija sieć.

Chociaż #hot16challenge bije rekordy popularności właśnie teraz, akcja po raz pierwszy została zorganizowana już w 2014 roku. Wówczas w wyzwaniu wzięli udział niemal wszyscy najważniejsi przedstawiciele sceny rapowej. Popularny czelendż polega na nagraniu 16 wersów nowego utworu i nominowaniu kolejnych osób, które w ciągu 72 godzin maja dołączyć do akcji i zaprezentować swój numer.

Janusz Korwin-Mikke nagrał Hot16challenge

W tym roku raper Solar uznał, że znana w jego środowisku akcja może przysłużyć się do walki z pandemią. Muzyk nagrał swoje wersy i rozpoczął zbiórkę na walkę z koronawirusem, na którą kolejni uczestnicy czelendżu mają wpłacać swoje datki. Okazało się, że w wyzwaniu wzięło udział wiele osób nie tylko ze środowiska rapowego, które chętnie dzieliły się oszczędnościami i namawiali do tego swoich fanów. Polscy celebryci zebrali na walkę z COVID-19 już ponad milion złotych.

Przeczytaj także

Własne wersje #hot16challenge nagrał popularny ostatnio Mata, autor "Patointeligencji", czołowy polski rapowy duet Taconafide, O.S.T.R., Fidz, Syny, Schafter czy Otsochodzi. Za sprawą nominacji Taco Hemingwaya, w wyzwaniu wziął udział także internetowy twórca Klocuch. Wideo nagrał też Dawid Podsiadło, który podkreślił, że nie potrafi rapować, Krzysztof Zalewski, który zaśpiewał na kilka głosów i zagrał jednocześnie na wszystkich instrumentach - jak to ma w zwyczaju, Katarzyna Nosowska, Kuba Wojewódzki czy Margaret.

Posłuchaj podcastu

Co ciekawe, do akcji dołączył również prawnik Adam Bodnar, ojciec Maty oraz ksiądz, który rapował List do Hebrajczyków. Teraz #hot16challenge wkroczył do polityki. Własne wersy prezentujące znane wszystkim poglądy prawicowca, zaprezentował wyborcom Janusz Korwin-Mikke.

Polityk wystąpił w krótkim klipie w koszulce Konfederacji dzierżąc w dłoniach pistolet oraz miecz. W charakterystyczny dla siebie sposób zarapował o swoim sprzeciwie wobec socjalistów, którym należy "obciąć jaja albo gorzej". Nowa rola najwyraźniej spodobała się politykowi. Na końcu krótkiego klipu Mikke wielokrotnie ogłosił się bogiem rapu. Kto wie, może jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej polityki wkrótce wyda płytę?

Poseł nominował do wyzwania swoich partyjnych kolegów. Wkrótce możemy spodziewać się nagrań od Kondrada Berkowicza, Grzegorza Brauna i Artura Dziambora.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.