Pogoda
04.01.2019 13:58

Janusz Korwin-Mikke nie żyje? Tak twierdzi Netflix

W programie satyrycznym Netfliksa "The Fix" pojawiła się postać Janusza Korwin-Mikkego. Nie tylko uznano go za symbol seksizmu, ale również poinformowano widzów, że polityk nie żyje.

Janusz Korwin-Mikke
foto: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Janusz Korwin-Mikke to dość kontrowersyjna postać. Sławetny polityk niejednokrotnie przyczynił się do czarnego PR-u Polski, wygłaszając szowinistyczne tezy na arenie międzynarodowej. Nic więc dziwnego, że został symbolem seksizmu nawet w satyrycznym programie Netfliksa pod tytułem "The Fix". Komik Jimmy Carr, który prowadzi show, żartując z Korwin-Mikkego, rzucił, że... były europoseł nie żyje.

Janusz Korwin-Mikke w programie Netfliksa "The Fix"

"The Fix" to satyryczne show, którego tematem są problemy polityczno- społeczno-gospodarcze. Komicy w zabawny sposób komentują rzeczywistość, poruszając takie zagadnienia, jak globalne ocieplenie, kryzys migracyjny, czy dysputy dotyczące płciowości człowieka. Jimmy Carr postanowił opowiedzieć o seksizmie, powołując się na karygodne wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego.

"

Powodem nierówności jest stary dobry seksizm. Spójrzcie na tego polskiego polityka, który przedstawił swój punkt widzenia w Parlamencie Europejskim. "

W programie zaprezentowano głośne wystąpienie polskiego polityka w Parlamencie Europejskim, w którym wypowiadał się na temat zarobków kobiet. Korwin-Mikke uznał, że wysokość oferowanej przez pracodawcę stawki, powinna być zależna od płci, wspierając się krzywdzącymi stereotypami.

Carr podsumował materiał dość zaskakującymi słowami.

"

Dobra wiadomość jest taka, że ten facet nie żyje. "

Trudno powiedzieć, czy to czarny humor, czy komik dostał złe informacje na temat stanu zdrowia Korwin-Mikkego. Polityk żyje i ma się dobrze. W październiku 2018 roku skończył 72 lata, co czyni go jednym z najstarszych aktywnych polskich polityków.

Janusz Korwin-Mikke jako mem

Twórcy programy "The Fix" nie są jedynymi osobami, żartującymi sobie z polskiego polityka. W naszym kraju Korwin-Mikke stał się żywym memem, głównie dzięki absurdalnym wypowiedziom i dość kiepskim wynikom jego partii w kolejnych wyborach. W internecie nie brakuje prześmiewczych filmów, dotyczących osoby byłego europosła.

Ostatnio o Korwin-Mikkem zrobiło się głośno za sprawą zdjęć opublikowanych w "Super Ekspressie". Fotografie ponownie ukazały go w złym świetle. Widać na nich, jak rzuca petardy pod łapy swojego psa. Po nagłośnieniu sprawy tłumaczył się, że "próbował oswoić psa z hałasem". W styczniu 2018 zrzekł się mandatu europosła, a pod koniec roku próbował swoich sił jako kandydat na nowego prezydenta Warszawy. Zajął 7. miejsce na 14. chętnych. Na razie nie skomentował swojego stanowiska wobec żartu brytyjskiego komika. To nie jedyny celebryta, który ostatnimi czasy został uśmiercony przez media.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Netflix