Pogoda
13.01.2020 14:22

Japoński miliarder szuka przez sieć dziewczyny. Zabierze ją w romantyczną podróż na Księżyc

O Yusaku Maezawie cały świat usłyszał w 2018 roku, gdy Elon Musk oficjalnie przedstawił go jako pierwszego komercyjnego pasażera Starshipa. Rakieta ma zabrać miliardera i wybranych przez niego artystów w podroż do Księżyca i z powrotem. Jest w niej jeszcze miejsce na ukochaną, której Japończyk szuka w internecie.

Yusako Maezawa
foto: zrzut ekranu mz.abema.tv

Starship to następna generacja rakiet SpaceX, mające zastąpić święcącego sukcesy Falcona 9. Potężna rakiet ma być zdolna do lotów na Księżyc i z powrotem, a docelowo ma służyć do transportowania kolonistów na Marsa.

Yusaku Maezawa wsławił się kupując pierwszy komercyjny lot Starshipem. Rakieta, która po stawcie z Ziemi doleci do Księżyca, zmieni kurs na powrotny dzięki grawitacji Srebrnego Globu i powróci na naszą planetę. Lądowania nie przewidziano.

Starship
Starship
Przeczytaj także Elon Musk pokazał kolonię na Marsie. I Starshipa na Księżycu

Japoński miliarder zamierza zabrać ze sobą w podróż artystów, którzy po powrocie będą mogli opisać swoje wrażenia i wnieść powiew świeżości do światowej kultury.

Yusaku Maezawa szuka partnerki w internecie. Miliarder chce „znów kochać kobietę”

W planach miliardera było zabrania w podróż swoje dziewczyny, aktorki Ayame Goriki. Para jednak rozstała się. Yusako Maezawa nie zamierza się poddawać i ogłosił w sieci casting na partnerkę, z którą poleci w kosmos w 2022 lub 2023 roku.

Wymagania stawiane potencjalnej ukochanej są niewygórowane:

  • kandydatka ma być w wieku 20 lat lub wyższym i nie być w związku
  • ma odznaczać się bystrą osobowością i permanentnym optymizmem
  • ma być zainteresowana podróżą w kosmos oraz uczestniczeniem w przygotowaniach
  • ma posiadać chęć korzystania z życia w pełni
  • ma dzielić marzenie o pokoju na świecie

Aplikacje można zgłaszać do 17 stycznia 2020 roku. Miliarder wśród chętnych wytypuje kilka kobiet, z którymi spotka się osobiście. Decyzję o tym, kogo wybrał, przekaże w marcu 2020 roku.

Zobacz także: SpaceX podał datę lotu Starshipa na Księżyc 

Chcielibyście polecieć na Księżyc?

Tagi: Internet Elon Musk