Japońskie skrzynki pocztowe są teraz w kształcie... Slowpoke'a z Pokemonów

25.03.2021 12:47
Japońskie skrzynki pocztowe są teraz w kształcie... Slowpoke'a z Pokemonów Fot. zdjęcie poglądowe/AA/ABACA/EAST NEWS

Nie ma chyba na świecie kraju, który szczyciłby się swoją popkulturą tak mocno jak Japonia. To właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni przelecicie się samolotem z wielkim wizerunkiem Pikachu albo wyślecie list... przy pomocy skrzynki pocztowej w kształcie Slowpoke'a.

Japonia postawiła skrzynki pocztowe w kształcie Pokemona

Niezależnie od tego, gdzie jesteśmy na świecie, państwowa poczta zmaga się z tymi samymi problemami - wolnym doręczaniem przesyłek, zagubionymi listami, czy ogromnymi kolejkami w placówkach. Jak podaje Kotaku, japońska prefektura Kagawa postanowiła niejako "uczcić" te cechy i postawiła skrzynki pocztowe w kształcie jednego z najwolniejszych pokemonów w historii - chodzi oczywiście o Slowpoke'a.

Polecamy

A przynajmniej takie były nasze pierwsze odczucia wobec tej sytuacji. Potem okazało się jednak, że były one błędne. Prawda jest bowiem taka, że miasto Takamatsu słynie w Japonii z tego, że można tam zjeść przepyszne dania z kluskami Udon. W Japonii, Slowpoke jest znany natomiast jako Yadon, co brzmi dość podobnie do Udon. Pewnie się domyślacie, jakie są kolejne kroki w tym związku przyczynowo-skutkowym.

To podobieństwo między Udonem a Yadonem sprawiło, że Slowpoke stał się maskotką prefektury Kagawa, a miasto Takamatsu postanowiło uczcić swój towar eksportowy... stawiając skrzynki pocztowe w kształcie sympatycznego pokemona. 

Polecamy

Tak jak wspomnieliśmy, nasze pierwotne domyły były więc niezbyt przyjazne wobec pracowników poczty, za co serdecznie przepraszamy. Skrzynki pocztowe z wizerunkiem Slowpoke'a zostały rozsiane po całym mieście Takamatsu i działają tak samo, jak wszystkie inne obecne w tamtejszej okolicy.

Poczta wprowadziła również ciężarówkę, która dumnie przedstawia wizerunek Pokemona, a zdjęcia możecie zobaczyć poniżej:

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.