Pogoda
02.05.2020 11:43

Jechał bez zapiętych pasów, zaczął uciekać przed policją. Liczba przestępstw wykryta po złapaniu to kumulacja stulecia [WIDEO]

Funkcjonariusze ze szczycieńskiej Grupy Speed tę interwencję będą zapewne wspominać bardzo długo. Zaczęło się od zauważenia, że kierowca samochodu dostawczego jedzie bez zapiętych pasów, a skończyło wykryciem nieprawdopodobnej liczby przewin. Takiej kumulacji jeszcze nie widzieliśmy.

policjant zatrzymujący samochód do kontroli
foto: PAWEL SKRABA/REPORTER. Zdjęcie poglądowe

Grupę Speed tworzą wyposażeni w naprawdę szybkie samochody policjanci, którzy skupiają się na wyłapywaniu piratów drogowych. Najwięcej uwagi poświęcają kierowcom, którzy gnają ile fabryka dała nie zwracając uwagi na obowiązujące ograniczenia.

Opustoszałe z powodu epidemii drogi zachęcają do wciśnięcia gazu, co widać po wzroście liczby ofiar śmiertelnych wypadków. Funkcjonariusze (i lekarze) mają z tego powodu pełne ręce roboty, w Sejmie pojawił się więc projekt drastycznego obniżenia limitu prędkości na polskich drogach.

policjant kierujący na kontrolę drogową
policjant kierujący na kontrolę drogową
Przeczytaj także Posłowie chcą znacznie obniżyć dopuszczalną prędkość z powodu koronawirusa

Rekordowa interwencja policjantów z Grupy Speed nie dotyczyła jednak zbyt szybkiej jazdy: funkcjonariusze dostrzegli kierowcę, który nie zapiął pasów bezpieczeństwa. Gdy ten zauważył polecenia zjechania na pobocze i zatrzymania się, rzucił się do ucieczki, która skończyła się w lesie. Badający sprawę policjanci nie mogli uwierzyć własnym oczom: gdy weryfikowali kolejne informacje na temat kierującego, jego samochodu i przewożonego towaru, lista stwierdzonych przestępstw i wykroczeń rosła do niespotykanych rozmiarów.

Nie miał zapiętych pasów, zatrzymała go policja. Stwierdzono prawdziwą kumulację popełnionych przestępstw

Funkcjonariusze podzielili się fragmentami nagrania pościgu za piratem drogowym. Kierujący samochodem dostawczym blokował radiowóz, nie pozwalając się wyprzedzić, w końcu zaś skręcił do lasu, gdzie po porzuceniu pojazdu próbował uciekać pieszo. Policjanci byli jednak szybsi.

Po przyjrzeniu się sprawie zatrzymanego 46-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego okazało się, że brak zapiętych pasów i próba ucieczki to tylko wierzchołek góry lodowej.

"

Policjanci od razu wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnym systemie informatycznym potwierdziło, że nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania. Natomiast VW T4 nie posiadał aktualnych badań technicznych, ani obowiązkowej polisy ubezpieczeniowej. Ponadto auto wypełnione było drewnem pochodzącym z kradzieży, a w środku funkcjonariusze znaleźli komplet tablic rejestracyjnych innego auta, które widniały w policyjnym systemie, jako skradzione w styczniu tego roku. "

Mężczyzna stał się gościem szczycieńskiej komendy, jego samochód trafił na policyjny parking strzeżony. Nagranie umieszczone powyżej będzie dowodem w toczącej się już przeciwko niemu sprawie.

Zobacz także: Policja poprosiła na Facebooku o zaprzestanie działań przestępczych i niegodziwych. Hit internetu

Jesteście pod wrażeniem?