„Jeden z dziesięciu” przegrał z koronawirusem. Ostatni odcinek 14 kwietnia 2020

01.04.2020 14:52
„Jeden z dziesięciu” przegrał z koronawirusem. Ostatni odcinek 14 kwietnia 2020 Fot. Tomasz Bolt/Polska Press/East News

Telewizja Polska z powodu utrudnień w produkcji seriali i programów rozrywkowych zmienia ramówkę. Widzowie będą musieli pogodzić się z utratą ulubionych pozycji: w kwietniu 2020 skończą się nowe odcinku teleturniejów „Jeden z dziesięciu” i „Jaka to melodia”, zakończona zostanie także emisja „Klanu” oraz „Korony królów”.

Skutki epidemii COVID-19 nie oszczędzają nikogo. Wprowadzane przez rząd zakazy skutkują wstrzymaniem życia gospodarczego w wielu sektorach, w tym także filmowym i telewizyjnym.

Prace paraliżowane są przez nakazy pozostawania w domach i zakazy zgromadzeń. Lukę w przepisach postanowiło co prawda wykorzystać dwóch polskich reżyserów, starając się kręcić swoje obrazy jakby epidemii nie było, ich działania zostały jednak dostrzeżone przez policję.

Przeczytaj także

Oburzenie z powodu narażania życia i zdrowia ekip oraz aktorów wyraziła natychmiast gildia reżyserów.

Przeczytaj także

Telewizja Polska również nie może kontynuować nagrań, przez co emisja zabezpieczona jest co najwyżej na kilka tygodni, a czasem nawet dni. Z tego powodu z anteny znikną popularne seriale i programy, w tym obecny na wizji nieprzerwanie od 1994 roku teleturniej „Jeden z dziesięciu”.

„Jeden z dziesięciu” znika z telewizji. Przez koronawirusa nie można kręcić odcinków

Na początku kwietnia 2020 widzowie TVP będą musieli pogodzić się z utratą kilku ulubionych programów.

Jako pierwsi powody do smutku będą mieć fani „Klanu”. Ostatni odcinek zostanie wyemitowany w już w piątek 3 kwietnia 2020. 2 dni później skończą się nowe odsłony turnieju „Jaka to melodia”.

Do 14 kwietnia 2020 będzie można śledzić rywalizację zawodników w prowadzonym przez Tadeusza Sznuka programie „Jeden z dziesięciu”, zaś 17 kwietnia 2020 widzowie zobaczą ostatni nowy odcinek „Korony królów”.

Posłuchaj podcastu

Znikające z ramówki pozycje będą zastępowane programami związanymi z epidemią COVID-19: „Bądźmy razem w domu” oraz „Rozmowy w czasach zarazy”.

TVP nie poinformowała, czy zamierza wrócić do kręcenia nowych odcinków programów wstrzymywanych przez koronawirusa. Wydaje się to wysoce prawdopodobne.

Zobacz także: „365 dni” kolejnym filmem, który w ekspresowym tempie trafi na Netfliksa

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.