Jeden z twórców Pokemonów ujawnił, kto był inspiracją dla Snorlaksa

Kamil Kacperski
01.06.2018 12:18
Jeden z twórców Pokemonów ujawnił, kto był inspiracją dla Snorlaksa Fot. kadr z wideo

Ken Sugimori w trakcie projektowania ogromnego śpiącego stworka zainspirował się... swoim kolegą z pracy, jednym z pracowników studia GameFreak. Kto by pomyślał, że bycie leniwym może być sposobem na zdobycie sławy?

Plotka o tym, że Snorlax był zainspirowany prawdziwą postacią krążyły wśród fanów Pokemonów już od dobrych kilku lat. Potwierdził ją jednak sam projektant stworków, czyli Ken Sugimori. Artysta powiedział w wywiadzie dla gazety „Yomiuri” (za tłumaczenie na angielski jest odpowiedzialny serwis Kotaku) że ogromny śpiący Pokemon był stworzony z powodu jednego z pracowników GameFreak, Kojiego Nishino.

Snorlax, którego amerykańska nazwa pochodzi od słów „snore”, czyli chrapanie oraz „relax”, czyli, cóż, relaks, pojawił się już w pierwszej odsłonie gier „Pokemon” i od razu pełnił jedną z ważniejszych funkcji w fabule produkcji. Dwa ogromne śpiące stworki blokowały graczom dostęp do kolejnych fragmentów świata przedstawionego. Do obudzenia Snorlaksów służył PokeFlute, który otrzymywaliśmy po wykonaniu odpowiednich zadań fabularnych. Kiedy zagraliśmy na flecie stojąc obok śpiącego stworka, ten się budził i zdenerwowany atakował. Mogliśmy go oczywiście złapać, co było dość opłacalne - Snorlax w 1. generacji był bardzo potężnym Pokemonem. 

Niestety, w internecie trudno znaleźć dobre zdjęcie Kojiego Nishino, ale nawet na słabej jakości zdjęciu grupowym podobieństwo Snorlaksa do pracownika GameFreak jest widoczne na pierwszy rzut oka:

Kojinishino Fot. foto: Nintendo.co.jp

Snorlax był inspirowany prawdziwą osobą

Ken Sugimori w wywiadzie potwierdził, że wygląd Snorlaksa został zainspirowany jego kolegą z pracy, Kojim Nishino, mówiąc gazecie, że:

Nishino ze względu na swoją słuszną postawę był modelem, na którym bazował wygląd Snorlaksa. Aczkolwiek, Koji jest wybitnie wybredny jeśli chodzi o słodkie i śliczne rzeczy.

Po latach wydaje się jednak, że Nishino zaakceptował Snorlaksa jako swojego syna - tak przynajmniej twierdzą niektóre plotki. Pracownik Gamefreaka znalazł się nawet w grach - wystąpił gościnnie w „Pokemon Black 2/White 2”, gdzie pojawił się jako trener w Castelia City. Po zdobyciu mistrzostwa Ligi Pokemon, gracze mogli wziąć udział w rewanżu z Kojim. Jego najpotężniejszym Pokemonem był oczywiście Snorlax, którego wytrenował aż do 78. poziomu. 

Ryan Reynolds jako Pikachu

W zeszłym roku zapowiedziano, że powstanie film aktorski zatytułowany „Detektyw Pikachu”. W rolę tytułową wcieli się Ryan Reynolds. Zdjęcia rozpoczęły się w Londynie na początku 2018 roku. Za scenariusz odpowiada twórca bajki „Gravity Falls”, Alex Hirsch. Data premiery filmu o Pikachu-detektywnie nie jest jeszcze znana. Plotki twierdzą, że pojawi się w kinach 10 maja 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.