Jedna z bohaterek Marvela została... Grootem!

Sergiusz Kurczuk
28.11.2018 14:37
Jedna z bohaterek Marvela została... Grootem! Fot. kadr z filmu Strażnicy Galaktyki 2

W 2. numerze komiksu "Shuri" opowiadającym o siostrze Black Panthera, zdarzyło się coś niezwykłego. Księżniczka Wakandy została Grootem ze Strażników Galaktyki.

W sprzedaży ukazał się 2. numer solowej serii o siostrze Black Panthera, którego autorką jest Nnedi Okorafor. W "Shuri" śledzimy losy tytułowej bohaterki, która za wszelką cenę stara się odnaleźć T'Challę zaginionego w przestrzeni kosmicznej. W poszukiwania króla włącza się grupa kobiet z różnych warstw społecznych Wakandy, zwana Elephant’s Trunk. Zgromadzone dochodzą do wniosku, że księżniczka Shuri powinna ponownie zająć miejsce swojego brata. Dziewczyna ma jednak inny pomysł.

Shuri - w poszukiwaniu Black Panthera

Shuri zastępowała już kiedyś swojego brata jako królowa i obrończyni Wakandy. Działo się to w czasie, gdy T'Challa zaatakowany przez Doktora Dooma nie był w stanie sprawować obowiązków głowy państwa i bronić świata jako superbohater. Chociaż księżniczka przeszła wszelkie próby, z radością oddała kostium Black Panthera i tron Wakandy prawowitemu następcy T'Chaki. Tym odmówiła propozycji członkiniom Elephant’s Trunk. O pomoc w poszukiwaniu brata zwróciła się do jego byłej żony - Ororo Munroe lepiej znanej jako Storm z X-Men.

2 Fot. foto: kadr z komiksu Shuri #2

Para rozwiodła się z powodów ideologicznych, ale wciąż darzą się uczuciem, które pojawiło się wiele lat wcześniej. Storm niechętnie postanawia zwrócić się o pomoc innej miłości T'Challi. Wraz z byłą szwagierką wybrała się do przywódczyni jednego z plemion o imieniu Ikoko. We trójkę wpadają na pomysł wykorzystania magii. Mimo że Shuri woli technologię od dawnych tradycji, zgodziła się, by Ikoko wyzwoliła jej ciało astralne.

2 Fot. foto: kadr z komiksu Shuri #2

Shuri - nowym Grootem?

Niematerialna forma siostry Black Panthera trafia w przestrzeń kosmiczną i nawet udaje jej się znaleźć pojazd T'Challi, niestety brak umiejętności magicznych sprawił, że traci kontrolę nad swoim ciałem astralnym. Po chwili wpada jednak w kosmiczny wir i znalazła się... w ciele Groota ze Strażników Galaktyki. W ostatnim kadrze 2. zeszytu widzimy zszokowanych Rocket Raccoona i Groota/Shuri, a w tle pojawia się dziwna istota przypominająca modliszkę oraz baobab. Prawdopodobnie te dwa niepasujące do przestrzeni kosmicznej elementy będą kluczowe w rozwikłaniu zagadki kosmicznego wiru.

3 Fot. foto: kadr z komiksu Shuri #3

W 3. numerze "Shuri" zobaczymy nietypowy crossover pomiędzy wakandzką bohaterką a członkami Strażników Galaktyki. Jak zakończy się ta niesamowita przygoda? Czy Groot wróci do siebie? Czy Shuri znajdzie T'Challę? Dowiemy się w kolejnych zeszytach komiksu o księżniczce Wakandy. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.