Jedna z bohaterek Marvela została... Grootem!

Sergiusz Kurczuk
28.11.2018 14:37
Jedna z bohaterek Marvela została... Grootem! Fot. kadr z filmu Strażnicy Galaktyki 2

W 2. numerze komiksu "Shuri" opowiadającym o siostrze Black Panthera, zdarzyło się coś niezwykłego. Księżniczka Wakandy została Grootem ze Strażników Galaktyki.

W sprzedaży ukazał się 2. numer solowej serii o siostrze Black Panthera, którego autorką jest Nnedi Okorafor. W "Shuri" śledzimy losy tytułowej bohaterki, która za wszelką cenę stara się odnaleźć T'Challę zaginionego w przestrzeni kosmicznej. W poszukiwania króla włącza się grupa kobiet z różnych warstw społecznych Wakandy, zwana Elephant’s Trunk. Zgromadzone dochodzą do wniosku, że księżniczka Shuri powinna ponownie zająć miejsce swojego brata. Dziewczyna ma jednak inny pomysł.

Shuri - w poszukiwaniu Black Panthera

Shuri zastępowała już kiedyś swojego brata jako królowa i obrończyni Wakandy. Działo się to w czasie, gdy T'Challa zaatakowany przez Doktora Dooma nie był w stanie sprawować obowiązków głowy państwa i bronić świata jako superbohater. Chociaż księżniczka przeszła wszelkie próby, z radością oddała kostium Black Panthera i tron Wakandy prawowitemu następcy T'Chaki. Tym odmówiła propozycji członkiniom Elephant’s Trunk. O pomoc w poszukiwaniu brata zwróciła się do jego byłej żony - Ororo Munroe lepiej znanej jako Storm z X-Men.

2 Fot. foto: kadr z komiksu Shuri #2

Para rozwiodła się z powodów ideologicznych, ale wciąż darzą się uczuciem, które pojawiło się wiele lat wcześniej. Storm niechętnie postanawia zwrócić się o pomoc innej miłości T'Challi. Wraz z byłą szwagierką wybrała się do przywódczyni jednego z plemion o imieniu Ikoko. We trójkę wpadają na pomysł wykorzystania magii. Mimo że Shuri woli technologię od dawnych tradycji, zgodziła się, by Ikoko wyzwoliła jej ciało astralne.

2 Fot. foto: kadr z komiksu Shuri #2

Shuri - nowym Grootem?

Niematerialna forma siostry Black Panthera trafia w przestrzeń kosmiczną i nawet udaje jej się znaleźć pojazd T'Challi, niestety brak umiejętności magicznych sprawił, że traci kontrolę nad swoim ciałem astralnym. Po chwili wpada jednak w kosmiczny wir i znalazła się... w ciele Groota ze Strażników Galaktyki. W ostatnim kadrze 2. zeszytu widzimy zszokowanych Rocket Raccoona i Groota/Shuri, a w tle pojawia się dziwna istota przypominająca modliszkę oraz baobab. Prawdopodobnie te dwa niepasujące do przestrzeni kosmicznej elementy będą kluczowe w rozwikłaniu zagadki kosmicznego wiru.

3 Fot. foto: kadr z komiksu Shuri #3

W 3. numerze "Shuri" zobaczymy nietypowy crossover pomiędzy wakandzką bohaterką a członkami Strażników Galaktyki. Jak zakończy się ta niesamowita przygoda? Czy Groot wróci do siebie? Czy Shuri znajdzie T'Challę? Dowiemy się w kolejnych zeszytach komiksu o księżniczce Wakandy. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.