Pogoda
07.08.2019 09:02

Jedna z najpiękniejszych gier ostatniej dekady trafiła własnie na iOS

Journey, genialna gra z 2012 roku, niespodziewania trafiła na urządzenia z iOS.

journey
screen z gry Journey

Gdy "Journey" zadebiutowała w 2012 roku na PlayStation 3, z miejsca zachwyciła recenzentów i graczy. Genialna muzyka, przepiękny świat, interesujący multiplayer - wszystko to spowodowało, że gra wydawana przez Annapurna Interactive rozkochała w sobie tysiące fanów.

W "Podróży" wcielamy się w zakapturzoną postać, która decyduje się wyruszyć w drogę w stronę góry majaczącej na horyzoncie. Nie wiemy, co nas tam czeka, ani jaki jest cel naszej podróży, poza tym, że musimy tam trafić.

Limbo na PC za darmo na Steamie
Limbo na PC za darmo na Steamie
Przeczytaj także Limbo na PC za darmo na Steamie

W trakcie opowiadane historii spotykamy innych graczy, którzy aktualnie przebywają w świecie gry. Nie jesteśmy jednak w stanie z nimi się komunikować za pomocą mikrofonów. Nie możemy też zaprosić do gry swoich znajomych. Podróżujemy więc z obcymi ludźmi, z którymi możemy współpracować albo nie. 

A wszystko to otoczone przepięknymi widokami i jedną z najlepszych ścieżek dźwiękowych w historii gamingu. Journey to nie tylko gra. To przeżycie artystyczne.

"Journey" na iPhone

Od wczoraj posiadacze urządzeń z iOSem mogą przekonać się o geniuszu tej gry na własnej skórze. Annapurna zdecydowała się wydać bez zapowiedzi ich największy hit do sklepu Apple'a powodując, że pierwszy raz w życiu zazdroszczę ludziom posiadania iPhone'a.

Kilkugodzinna gra kosztuje w tym momencie niecałe 5 dolarów. I powiem wam szczerze - to najlepszy wydatek, jaki możecie w tym momencie zrobić na iOSie.

Tagi: Gry