Pogoda
04.07.2016 09:05

Jeep stworzył Wranglera z puszek

Amerykański producent samochodów znany jest między innymi ze swojego sztandarowego modelu Wrangler.

Jeep stworzył Wranglera z puszek
foto: materiały prasowe

Pierwszego Jeepa z puszek stworzono w lipcu 2015 roku z okazji urodzin… Kanady. Lokalny przedstawiciel FCA zrealizował ten projekt przy współpracy z grupą studentów w wieku od 12 do 18 lat. Zbudowanie repliki zajęło ponad 12 godzin. Za to efekt był imponujący. Udało się wiernie odwzorować prawdziwy pojazd w skali jeden do jednego.

Głównymi komponentami były puszki z jedzeniem w liczbie 4500, przy czym ponad 3120 z nich zostało przekazanych do lokalnego banku żywności. Koncepcję wspiera Reid Bigland, prezydent i dyrektor generalny FCA Kanada:

"

Unikatowy projekt stworzony z okazji dnia Kanady ma służyć nie tylko jako narzędzie do uświadamiania ludzi o tak ważnej kwestii jaką jest głód i ubóstwo w naszym kraju, ale także ma zademonstrować studentom jak ważne – i przyjemne – mogą być takie przedmioty jak nauka, technologia, inżynieria i matematyka. "

Najnowszy projekt – edycja 2016 – to tak naprawdę powtórzenie poprzednio zrealizowanego planu. Akcję wspierało wiele organizacji charytatywnych, a do banków żywności przekazano jeszcze pokaźniejszą liczbę puszek z jedzeniem – ponad 3500.

Jeep_Canstruction_4dinkvt474slbofbqnp0527b8dg

Zanim jednak producent stworzył pierwszego Wranglera z puszek, podobnego zabiegu dokonał w 2014 roku z pickupem Ram, a w 2013 z Dodgem Grand Caravanem. Niewątpliwie, Fiat Chrysler Automobiles ma zamiar kontynuować swoją tradycję, która poza tym, że jest patriotycznym wyrazem szacunku, to jeszcze służy ludziom. I marce.

img-1709oveq3u4507rfo925jbsk4c4cso-1

Obecnie oferowany w gamie Jeepa Wrangler to samochód przeznaczony do jazdy w ciężkim terenie. Seryjnie produkowany model nawiązuje do wszem wobec znanego Willisa, z którego wojsko korzystało podczas II wojny światowej. Najnowsza odsłona tego legendarnego auta została zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku w 2006 roku. Zadebiutowała wtenczas wersja w 5-drzwiowym nadwoziu o powiększonym rozstawie osi. Do tego zawieszenie oparto na wahaczach oraz sprężynach z amortyzatorami. Producent obiecuje, że pojazd może przejechać przez zbiornik wodny o głębokości 48 centymetrów.

W Polsce Wrangler kosztuje od 153 000 zł za odmianę 3-drzwiową z jednostką wysokoprężną CRD o pojemności 2,8 litra i mocy 200 KM. Niezależnie od wyboru, samochód współpracuje z automatyczną 5-biegową skrzynią. Mocniejszy w gamie 3,6-litrowy silnik generuje 284 KM.

Jak Wam się podoba inicjatywa FCA?

Tagi: Duperele Jeep