Jeff Bezos szykuje kolejny lot w kosmos. Kiedy znów wystartuje Blue Origin?

24.11.2021 13:24
Jeff Bezos szykuje kolejny lot w kosmos. Kiedy znów wystartuje Blue Origin? Fot. MARIO TAMA/Getty AFP/East News

Blue Origin znów poleci w kosmos - tym razem zabierze kolejne gwiazdy. Kiedy odbędzie się lot i kto będzie w nim uczestniczył?

Kolejny lot Blue Origin. Kiedy się odbędzie?

Jak podaje Good Morning America, kolejny lot Blue Origin odbędzie się już 9 grudnia 2021 roku. Tam dowiedzieliśmy się, że obecny współgospodarz GMA i legendarny zawodnik NFL Michael Strahan będzie jedną z gwiazd, które będą uczestniczyły w locie.

Polecamy

Good Morning America przygotowało specjalny segment poświęcony przygotowaniom Strahana do lotu - te rozpoczęły się na początku listopada 2021 roku. Wspomniano w nich również o SpaceX Elona Muska oraz Virgin Galactic Richarda Bransona:

Jak o inicjatywie opowiedział Strahan:

Moim zdaniem to innowacyjne, kreatywne i pionierskie rozwiązanie, które rusza nas do przodu. Wierzę, że doprowadzi to do wielu technologicznych przełomów i innowacji na Ziemi - po prostu ccę być częścią tego.

Były futbolista dodał, że został zaproszony do bycia członkiem załogi przez samo Blue Origin, a Good Morning America będzie relacjonowało kolejne kroki w przygotowaniu Strahana i jego załogi do lotu w kosmos. 

Polecamy

Kolejny lot również wystartuje z zachodniego Teksasu i będzie miał załogę w postaci 6 osób. Jedną z nich będzie Laura Shepard Churchley, która jest najstarszą córką Alana Sheparda - ten w 1961 roku został pierwszym Amerykaninem, który poleciał w kosmos. Rakieta Blue Origin nazywa się nawet New Shepard na cześć pioniera. 

To będzie trzeci lot Blue Origin w 2021 roku. Rakieta New Shepard wystartuje już 9 grudnia. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.