Jeff Bridges ma raka. Gwiazdor filmów "Big Lebowski" i "Iron Man" potwierdził diagnozę

20.10.2020 08:47
Jeff Bridges|undefined Fot. Grant Pollard/Invision/AP/East News

Jeff Bridges wyznał, że choruje na nowotwór, który zaatakował jego węzły chłonne. Aktor zdradził jakie duże ma szanse na pokonanie choroby.

Fani Jeffa Bridgesa na chwilę wstrzymali oddech. Aktor potwierdził w swoich mediach społecznościowych, że zdiagnozowano u niego raka, a konkretnie chłoniaka. Gwiazdor podzielił się opinią swoich lekarzy na temat przebiegu choroby.

Jeff Bridges ma raka. Jakie są szanse na pokonanie choroby?

Na Twitterze Bridgesa pojawił się post, w którym aktor oficjalnie poinformował swoich fanów o tym, że jest chory na nowotwór. Zrobił to, odnosząc się do jednej ze swoich ikonicznych ról z filmu "Big Lebowski".

Jak powiedziałby Dude… Nowe g*wno wypłynęło na wierzch.
Zdiagnozowano u mnie chłoniaka. Mimo że jest to poważna choroba, mam szczęście, że mam świetny zespół lekarzy i rokowanie jest dobre.
Rozpoczynam leczenie i będę Was informować o moim postępach w leczeniu.

Przeczytaj także

Nie trzeba było długo czekać, by pod postem Bridgesa pojawiły się tysiące komentarzy, których autorzy życzą zdobywcy Oscara szybkiego powrotu do zdrowia. Na szczęście diagnoza lekarzy jest optymistyczna i rak prawdopodobnie zostanie pokonany. Aktor podziękował za słowa wsparcia i zachęcił swoich fanów do udziału w przyszłych wyborach prezydenckich w USA.

Jestem bardzo wdzięczny za miłość i wsparcie mojej rodziny i przyjaciół.
Dziękuję za modlitwy i życzenia. A skoro już Was mam, pamiętajcie o głosowaniu, bo wszyscy jedziemy na tym samym wózku.

Kocham, Jeff

Jeff Bridges ma 70 lat i jest nie tylko znanym aktorem, który wystąpił w takich produkcjach jak "Iron Man", "Tron: Dziedzictwo" czy "K-Pax", ale również zajmuje się muzyką. Nie zostaje nam nic innego jak życzyć gwiazdorowi dużo zdrowia i siły w walce z chorobą.

Przeczytaj także

Chłoniak - objawy

Chłoniaki to nowotwory wywodzące się z układu chłonnego, objawiające się najczęściej powiększeniem węzłów chłonnych lub wątroby i śledziony. Każdy chłoniak to nowotwór złośliwy, chociaż mają różny stopień złośliwości. Zazwyczaj są leczone za pomocą głównie chemioterapii i radioterapii. W postaciach zlokalizowanych możliwe jest leczenie operacyjne.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Jeff Bridges ukołysze Cię do snu! Aktor nagrał płytę

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.