Jeff Goldblum naśladuje Geralta, komandora Sheparda i inne postaci z gier w nowym, zabawnym wideo

Kamil Kacperski
17.04.2018 13:35
Jeff Goldblum|undefined Fot. kadr z wideo

Aktora poproszono o odegranie kilku bardzo znanych postaci z gier wideo. Wśród z nich znalazł się również Geralt z Rivii, doskonale znany wszystkim fanom gier z serii „Wiedźmin”.

Mimo, że od premiery „Wiedźmina 3” minęły już prawie 3 lata, to wciąż co tydzień pojawiają się nowe informacje związane z tą serią - niedawno donosiliśmy o wizycie w Polsce scenarzystki serialu o Białym Wilku, a sam Geralt już niedługo pojawi się w grze „Soul Calibur 6”, w której będzie jedną z głównych postaci (znalazł się w końcu na jej okładce).

Ogromna popularność „Wieśka” nie ogranicza się tylko do granic naszego wspaniałego nadwiślańskiego kraju, ale również kwitnie za wielką wodą. Podczas promowania nowej gry mobilnej „Jurassic World: Evolution”, Jeff Goldblum został poproszony o przeczytanie kilkunastu cytatów pochodzących z różnych bardzo znanych gier wideo. Wśród nich znalazł się również i wiedźmin. Posłuchajcie zatem jak brzmi Geralt w wersji Jeffa Goldbluma (ok. 1:10):

Jeff Goldblum jako wiedźmin Geralt?

Cytat, którego użyto na potrzeby wideo jest parafrazą znanego powiedzenia, które użyte zostało niezliczoną ilość razy w książkach oraz grach. Dotyczy ono dwóch mieczy noszonych przez wiedźminów - jednego stalowego, drugiego srebrnego. Według legend ten pierwszy działa na ludzi, drugi natomiast na potwory:

Noszę dwa miecze - jeden ze srebra, przeznaczony na bestie, które przemierzają dzicz i jeden ze stali na ludzi, którzy są poukrywani w swoich kamiennych miastach. Obydwa są na potwory.

Goldblum stwierdza, że cytat pokazuje „pewność siebie postaci”, ale jednocześnie jej „szaleństwo”. Szybko dodaje również, że ten krótki opis pasuje równie dobrze do niego. Oprócz wiedźmina, aktor czyta również teksty komandora Sheparda z serii „Mass Effect” („Nazywam się komandor Shepard, a to mój ulubiony sklep na Cytadeli”), Big Smoke'a z „GTA: San Andreas”, Duke'a Nukema, intro z serii Fallout („wojna, wojna nigdy się nie zmienia”) oraz definicję szaleństwa, zaserwowaną graczom przez Vaasa z „Far Cry 3”.

Jeffa Goldbluma fani będą mieli okazję zobaczyć w nadchodzącym filmie „Jurassic World: Upadłe królestwo”. Wcieli się w nim w postać doktora Iana Malcolma, jednego z głównych bohaterów znanych z dwóch pierwszych części Spielbergowskiej trylogii o pełnym dinozaurów „Parku Jurajskim”. Premiera „Jurassic World: Upadłe królestwo” odbędzie się już 8 czerwca 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.