Jeremy Bulloch nie żyje. Zmarł odtwórca Boby Fetta

18.12.2020 08:06
JEREMY BULLOCH, Dave Prowse, BILLY DEE WILLIAMS - Boba Fett w Gwiezdne Wojny: Imperium kontratakuje - kadr z filmu Star Wars Fot. Mary Evans Picture Library/East News

Nie żyje Jeremy Bulloch - aktor, który wcielał się w Bobę Fetta w oryginalnej trylogii "Gwiezdnych Wojen". Miał 75 lat. Co było przyczyną śmierci?

Wielka strata dla fanów "Gwiezdnych Wojen". Odszedł kolejny aktor, który wcielał się w jedną z kultowych postaci. Mowa o Jeremym Bullochu - oryginalnym odtwórcy łowcy nagród znanym jako Boba Fett. Mężczyzna miał 75 lat. Zmarł 17 grudnia 2020 roku w  Szpitalu Św. Jerzego w Londynie. Nie podano przyczyny jego śmierci. 

Nie żyje zmarł Jeremy Bulloch - odtwórca Boby Fetta

Smutną informację jako jeden z pierwszych przekazał Daniel Logan - aktor, który wcielał się w młodego Fetta w filmie "Atak klonów".

Ze łzami w oczach muszę ogłosić, że nie żyje Jeremy Bulloch. Spoczywaj w pokoju, legendo. Nigdy nie zapomnę, jak wiele mnie nauczyłeś. Kocham cię na zawsze! Konwenty już nie będą takie same bez ciebie. Niech Moc zawsze będzie z tobą.

Wiadomość szybko trafiła też na oficjalne media społecznościowe serii "Star Wars".

Jeremy Bulloch, którego niezapomniana rola słynnego łowcy nagród, Boby Fetta, urzekła publiczność w momencie gdy po raz pierwszy pojawił się w filmie "Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje" z lat 80., niestety nie żyje. Zostanie zapamiętany nie tylko ze względu na kultową rolę legendarnej postaci, ale także za ciepło i hojność ducha, które stały się trwałą częścią jego dziedzictwa.

Bulloch był brytyjskim aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Przyszedł na świat 16 lutego 1945 roku w Market Harborough. Swoją karierę aktorską rozpoczął w latach 60. dzięki serialom "Counter-Attack!" i "The Chequered Flag". W latach 70. wystąpił u boku Christophera Lee (który wiele lat później również zagrał w "Gwiezdnych Wojnach") w filmie "The Devil's Agent". Pojawił się też w dwóch odcinkach "Doktora Who" oraz trzech filmach o Jamesie Bondzie.

Polecamy

Rozpoznawalność przyniosła mu jednak epizodyczna rola tajemniczego łowcy nagród w "Imperium kontratakuje". Mimo że Boba Fett w oryginalnej trylogii pojawia się dosłownie w kilku scenach, szybko stał się jedną z ulubionych postaci fanów i wkrótce rozwinięto jego historię w książkach i komiksach, a po latach w jednym z prequeli "Star Wars" - "Ataku klonów". Bulloch powrócił do roli w "Powrocie Jedi". Co ciekawe zagrał również inną postać z uniwersum "Gwiezdnych Wojen" - kapitana Jeremocha Coltona w "Zemście Sithów".

Polecamy

Bulloch to kolejny aktor wcielający się w postać ze "Star Wars", który zmarł w ostatnich miesiącach. Pod koniec listopada 2020 roku odszedł David Prowse, który zagrał Dartha Vadera. Boba Fett wciąż żyje w świecie "Gwiezdnych Wojen". Niedawno powrócił w serialu "The Mandalorian". Łowcę nagród gra obecnie Temuera Morrison - aktor, który w "Ataku klonów" i "Zemście Sithów" wcielał się w Jango Fetta - ojca Boby.

Polecamy
Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.