Jeremy Clarkson ostro o Grecie Thunberg. "To idiotka. Obrusza się mówiąc, że wszyscy umrzemy"

03.12.2019 12:05
Jeremy Clarkson ostro o Grecie Thunberg. "To idiotka. Obrusza się mówiąc, że wszyscy umrzemy" Fot. DAVID HARTLEY/REX/Shutterstock/EAST NEWS; Rex Features/East News

Były prowadzący "Top Gear" udzielił ostatnio wywiadu, w którym ostro skrytykował młodą aktywistkę Gretę Thunberg. Jego słowa wywołały istną burzę.

Greta Thunberg to szwedzka aktywistka, która stała się w ostatnim czasie jedną z najpopularniejszych nastolatek na świecie. Jej rozpaczliwy apel do najbardziej wpływowych osób na świecie, zarzucający, że nie robią nic by ratować naszą planetę, odbił się szerokim echem. Dziewczyna zasłynęła z działań na rzecz ratowania Ziemi przed skutkami zmian klimatycznych. Nie wszystkim jednak odpowiada jej sława i postępowanie. Jeremy Clarkson w ostatnim wywiadzie ostro skrytykował Gretę Thunberg nazywając ją idiotką i zarzucając, że zabiła w młodych ludziach pasję do motoryzacji.

Jeremy Clarkson ostro o Grecie Thunberg - "To idiotka. Obrusza się mówiąc, że wszyscy umrzemy"

Były prowadzący "Top Gear" nie przebierał w słowach odnosząc się do działań Grety Thunberg. W rozmowie z magazynem "The Sun" wyznał, że uważa ją za idiotkę, której postępowanie do niczego nie prowadzi.

To idiotka. Obrusza się mówiąc, że wszyscy umrzemy. To niczego przecież nie zmieni. To bez sensu. Mógłbym w tej chwili pożyczyć 50-metrowy jacht i popłynąć do Stanów żeby nakrzyczeć na Trumpa. Tylko po co? Niczego w ten sposób przecież nie osiągnę.

Przeczytaj także

Jeremy Clarkson oskarżył również Gretę Thunberg o zabicie w młodych ludziach pasji do motoryzacji.

W szkołach wbijają im do głów, że samochody są złe jeszcze zanim nauczą się mówić "mama" i "tata". Żadna ze znanych mi osób poniżej 25. roku życia w najmniejszym stopniu nie interesuje się motoryzacją. Thunberg zabiła ich pasję.

Przeczytaj także

Clarkson przyznał, że nie neguje problemów naszej planety i tego, że należy zadbać o klimat. Zaznaczył jednak, że nie popiera fanatyzmu, który (jego zdaniem) reprezentuje Greta. Dziennikarz zwrócił się również bezpośrednio do dziewczyny, w uszczypliwy sposób odnosząc się do jej młodego wieku.

Bądź więc dobrą dziewczynką, zamknij się i pozwól dorosłym zając się sprawą. I nie, nie możesz wyjść z domu po dziesiątej. I nie możesz paradować w tak krótkiej spódnicy.

Przeczytaj także

Stanowisko Clarksona poparł jego wieloletni ekranowy partner, Richard Hammond.

Nie znoszę tego mówić, ale on ma rację. Młodzi ludzie nie pasjonują się dziś motoryzacją. Ile dzieciaków dorasta z plakatami samochodów na ścianach swoich pokoi?

Greta Thunberg dotąd nie zareagowała na słowa Jeremy'ego Clarksona. Jednak na komentarz zapewne nie przyjdzie nam długo czekać.

Zobacz też: Nowo odkryty żuk otrzymał imię na cześć Grety Thunberg

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.