Jerzy Owsiak ostro o Lichockiej. „Niech nie p***doli, że pocierała nos”

14.02.2020 15:25
Jerzy Owsiak ostro o Lichockiej. „Niech nie p***doli, że pocierała nos” Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, skomentował skandal z pokazaniem przez posłanka PiS Joannę Lichocką wymownego gestu po wygranej przez partię rządzącą głosowania przeznaczającego środki budżetowe proponowane na leczenie osób chorych na raka na dofinansowanie TVP.

To był „gest zwycięstwa śmierci nad życiem” – stwierdził w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku Jerzy Owsiak. Posłanka PIS Joanna Lichocka po wygranym przez swoją formację głosowaniu w sprawie przyznania 2 mld złotych rekompensaty dla TVP i Polskiego Radia wykonała gest, który został zinterpretowany jako pokazanie środkowego palca.

Partie opozycyjne proponowały, żeby tę kwotę przeznaczyć na onkologię, która z powodu braku pieniędzy nie jest w stanie ratować wielu chorych umierających na raka.

Przeczytaj także

Gest Lichockiej został odebrany jednoznacznie, jako pokaz radości z triumfu nad politycznymi przeciwnikami. Posłanka PiS tłumaczyła z kolei, że „przesunęła palcem po okiem” i „odsuwała włosy z policzka”.

Do tych słów odniósł się Jerzy Owsiak, wyraźnie wzburzony wynikiem głosowania oraz gestem posłanki.

A tymczasem posłanka Joanna Lichocka pokazuje „f**k off” nam, Polakom. I niech nie p***doli, że pocierała nos. Foty pokazują wyraźnie, jaki to gest.

Jerzy Owsiak żąda, żeby Joanna Lichocka zrzekła się mandatu po pokazaniu środkowego palca w Sejmie

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w obrazowy sposób pokazał, jak wielkie środki zamiast na pomoc chorym trafiły do mediów publicznych.

Posłanka PiS, Joanna Lichocka, pokazała środkowy palec po głosowaniu w sprawie dwóch miliardów złotych przyznanych na TVP przez Sejm RP. To był gest zwycięstwa pani poseł i jej ugrupowania nad opozycją. To także był gest zwycięstwa śmierci nad życiem. Dwa miliardy złotych, które dzisiaj powinny być przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia Polaków. Fundacja WOŚP przez 27 lat wydała na sprzęt medyczny miliard sto dwadzieścia sześć milionów złotych. To nieco ponad połowa tej sumy. Jej rzeczywisty wymiar to 62 tysiące urządzeń medycznych, służących ratowaniu życia i zdrowia. Konkret? Absolutny konkret.

Telewizja Polska oskarżana jest często o manipulowanie informacjami i pełnienie roli tuby propagandowej PiS. Ustawa o przekazaniu 2 mld złotych na sfinansowanie działania mediów publicznych została zablokowana przez Senat, Sejm w głosowaniu odrzucił jednak sprzeciw wyższej izby parlamentu.

Posłuchaj podcastu

Jerzy Owsiak odniesie się zapewne do sytuacji w poniedziałkowej audycji „Zaraz będzie ciemno”, której można słuchać na antenie Antyradia w poniedziałki od 20:00.

Zobacz także: WOŚP zebrał MILIARD złotych! 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.