Pogoda
29.07.2020 09:18

Jerzy Stuhr wyszedł ze szpitala. Jaki się czuje aktor?

Kultowy polski aktor Jerzy Stuhr wraca do zdrowia. Po dwóch tygodniach w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie opuścił placówkę.

Jerzy Stuhr
foto: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Słynny aktor Jerzy Stuhr trafił do szpitala 13 lipca 2020 roku. Informację potwierdzili jego bliscy, którzy przekazali mediom, że artysta przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sieci pojawiła się informacja, że lekarze podejrzewają u aktora udar mózgu.

Jerzy Stuhr wyszedł ze szpitala. Jaki się czuje aktor?

Po dwóch tygodniach, Jerzy Stuhr opuścił placówkę. Plotki o rzekomym udarze się potwierdziły, jednak jak podkreśla jego żona Barbara, aktor jak na tak poważne przejścia wraca do zdrowia dość szybko.

Tenet
Tenet
Przeczytaj także "Tenet" z nową datą premiery. Kiedy nowy film Christophera Nolana trafi w końcu do Polski?

Rodzina aktora w rozmowie z PAP podkreśla, że aktualnie dobry stan Stuhra jest wynikiem błyskawicznie udzielonej mu pomocy oraz zasługą lekarzy.

"

Dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi szpitalnemu za wspaniałą opiekę oraz wszystkim, którzy nas wspierali i okazali nam serdeczność. "

Żona aktora zaznaczyła, że artysta otrzymał najlepszą opiekę, jakiej mogłaby sobie życzyć i wyraziła w imieniu całej swojej rodziny ogromny szacunek do wszystkich, którzy uczestniczyli w ratowaniu zdrowia jej męża.

"

Ze swojej strony wyrażamy najwyższy podziw i podziękowania dla: załogi karetki z Rabki, personelu szpitala w Nowym Targu za wspaniałą decyzję i pomoc oraz za bardzo profesjonalną, serdeczną opiekę w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Cały personel od salowych przez pielęgniarki i nadzwyczajnych, budzących zaufanie lekarzy zasługuje na wyrazy najgłębszego szacunku i podziękowania od nas. "

Aktor wcześniej miał zawał, a w 2011 roku zmagał się z rakiem krtani – udało mu się pokonać chorobę. Zaangażował się w kampanie na rzecz leczenia nowotworów i wspierania pacjentów onkologicznych. Wraz z żoną Barbarą jest jednym ze współzałożycieli, a zarazem ambasadorem działającego od ponad 20 lat w Krakowie Stowarzyszenia Unicorn.

Michał Koterski jako Edward Gierek. Ruszyły zdjęcia do filmu biograficznego o słynnym polityku
Michał Koterski jako Edward Gierek. Ruszyły zdjęcia do filmu biograficznego o słynnym polityku
Przeczytaj także Michał Koterski jako Edward Gierek. Ruszyły zdjęcia do filmu biograficznego o słynnym polityku