Jerzy Zięba zbanowany przez YouTube. Promotor „medycyny niekonwencjonalnej” pyta, co to znaczy

30.01.2020 11:18
Jerzy Zięba zbanowany przez YouTube. Promotor „medycyny niekonwencjonalnej” pyta, co to znaczy Fot. Shutterstock

Jerzy Zięba, biznesmen zarabiający miliony na wymyślanych przez siebie środkach określanych jako „lecznicze”, stracił konto w serwisie YouTube. Zarzucono mu między innymi nieuczciwe praktyki.

Najwięksi giganci internetowi w odpowiedzi na apel amerykańskich polityków zaczęli baczniej przyglądać się publikowanych za ich pomoc treściom mogącym nieść zagrożenie dla zdrowia i życia ich użytkowników.

W pierwszej kolejności oznaczało to zajęcie się publikacjami antyszczepionkowców. YouTube przestał je promować i wyłączy możliwość zarabiania na nich, a Facebook jasno zadeklarował, że będzie je traktował jako fake newsy, a więc kłamliwe i nieprawdziwe informacje.

Przeczytaj także

Nowe podejście do zapewniania bezpieczeństwa użytkownikom serwisu YouTube uderzyły najwyraźniej także w Jerzego Ziębę, guru świata medycyny niekonwencjonalnej, który wsławił się między innymi promowaniem „lewoskrętnej witaminy C”. Mężczyzna wypowiadał się także jako specjalista w sprawie epidemii koronawirusa w prawicowej telewizji.

Kanał Jerzego Zięby w serwisie YouTube usunięty za „nieuczciwe praktyk i treści wprowadzające w błąd”

Osoby, które chcą obejrzeć materiały nagrane przez Jerzego Ziębę witane są następującym komunikatem, wyświetlanym przez YouTube na wyraźnie widocznym, czerwonym pasku.

To konto zostało zamknięte z powodu wielokrotnych lub poważnych naruszeń zasad YouTube, które dotyczą spamu, nieuczciwych praktyk i treści wprowadzających w błąd, lub innych naruszeń Warunków korzystania z usługi.

Sam zainteresowany zapytał na Facebooku, co oznacza wiadomość otrzymana od serwisu YouTube.

Jerzy Zięba był wielokrotnie krytykowany przez środowisko akademickie za propagowanie nieprawdziwych i szkodliwych metod „leczenia”, zawierających zazwyczaj sprzedawane przez niego specyfiki.

Polska Wikipedia ze szczegółami podaje niezgodne z wiedzą naukową wypowiedzi i przekonania Zięby, który wsławił się między innymi twierdzeniem, że dożylne podawanie witaminy C jest lekarstwem na raka, zachwalał prozdrowotne właściwości szkodliwego nanosrebra, ostrzegał o wywoływaniu niepłodności przez sieci Wi-Fi oraz promował powiększanie biustu hipnozą.

Mechanizmy działania branży medycyny niekonwencjonalnej zostały ukazane w karciance Antyszczepionkowcy.biz.

Zobacz także: Polska karcianka o antyszczepionkowcach ufundowana w 14 minut 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.