Jerzy Zięba zbanowany przez YouTube. Promotor „medycyny niekonwencjonalnej” pyta, co to znaczy

30.01.2020 11:18
młody mężczyzna oglądający YouTube|undefined Fot. Shutterstock

Jerzy Zięba, biznesmen zarabiający miliony na wymyślanych przez siebie środkach określanych jako „lecznicze”, stracił konto w serwisie YouTube. Zarzucono mu między innymi nieuczciwe praktyki.

Najwięksi giganci internetowi w odpowiedzi na apel amerykańskich polityków zaczęli baczniej przyglądać się publikowanych za ich pomoc treściom mogącym nieść zagrożenie dla zdrowia i życia ich użytkowników.

W pierwszej kolejności oznaczało to zajęcie się publikacjami antyszczepionkowców. YouTube przestał je promować i wyłączy możliwość zarabiania na nich, a Facebook jasno zadeklarował, że będzie je traktował jako fake newsy, a więc kłamliwe i nieprawdziwe informacje.

Przeczytaj także

Nowe podejście do zapewniania bezpieczeństwa użytkownikom serwisu YouTube uderzyły najwyraźniej także w Jerzego Ziębę, guru świata medycyny niekonwencjonalnej, który wsławił się między innymi promowaniem „lewoskrętnej witaminy C”. Mężczyzna wypowiadał się także jako specjalista w sprawie epidemii koronawirusa w prawicowej telewizji.

Kanał Jerzego Zięby w serwisie YouTube usunięty za „nieuczciwe praktyk i treści wprowadzające w błąd”

Osoby, które chcą obejrzeć materiały nagrane przez Jerzego Ziębę witane są następującym komunikatem, wyświetlanym przez YouTube na wyraźnie widocznym, czerwonym pasku.

To konto zostało zamknięte z powodu wielokrotnych lub poważnych naruszeń zasad YouTube, które dotyczą spamu, nieuczciwych praktyk i treści wprowadzających w błąd, lub innych naruszeń Warunków korzystania z usługi.

Sam zainteresowany zapytał na Facebooku, co oznacza wiadomość otrzymana od serwisu YouTube.

Jerzy Zięba był wielokrotnie krytykowany przez środowisko akademickie za propagowanie nieprawdziwych i szkodliwych metod „leczenia”, zawierających zazwyczaj sprzedawane przez niego specyfiki.

Polska Wikipedia ze szczegółami podaje niezgodne z wiedzą naukową wypowiedzi i przekonania Zięby, który wsławił się między innymi twierdzeniem, że dożylne podawanie witaminy C jest lekarstwem na raka, zachwalał prozdrowotne właściwości szkodliwego nanosrebra, ostrzegał o wywoływaniu niepłodności przez sieci Wi-Fi oraz promował powiększanie biustu hipnozą.

Mechanizmy działania branży medycyny niekonwencjonalnej zostały ukazane w karciance Antyszczepionkowcy.biz.

Zobacz także: Polska karcianka o antyszczepionkowcach ufundowana w 14 minut 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.