Jessica Walter nie żyje. Gwiazda "Bogatych bankrutów" i "Archera" miała 80 lat

26.03.2021 07:50
90210 - Jessica Walter - kadr z serialu Fot. Everett Collection/East News

Zmarła Jessica Walter - aktorka znana z wielu popularnych seriali, takich jak "Bogaci bankruci" i "Archer" czy "90210". Miała 80 lat.

24 marca 2021 roku odeszła Jessica Walter. Słynna aktorka miała 80 lat. Odeszła we śnie w swoim domu w Nowym Jorku. Nie podano przyczyny jej zgonu.

Nie żyje Jessica Walter

O śmierci artystki poinformował portal Deadline. Jej córka - Brooke Bowman wydała oficjalne oświadczenie w sprawie odejścia Walter.

Z ciężkim sercem potwierdzam odejście mojej ukochanej mamy Jessiki. Była aktorką pracującą przez ponad sześć dekad. Jej największą przyjemnością było niesienie radości innym poprzez opowiadanie historii zarówno na ekranie, jak i poza nim. Podczas gdy jej dziedzictwo będzie żyło dzięki jej dorobkowi, wielu zapamięta ją za swój dowcip, klasę i radość życia.

Jessica Walter urodziła się 31 stycznia 1941 roku w Nowym Jorku. W swoim rodzinnym mieście stawiała swoje pierwsze kroki jako aktorka. Zaczynała na Broadwayu, gdzie występowała w wielu popularnych sztukach, za co została nagrodzona kilkoma nagrodami Tony Awards. Karierę telewizyjno-filmową rozpoczęła w latach 60. XX wieku.

Polecamy

Walter zadebiutowała przed kamerą w serialu "Love of Life". Od tego momentu zaczęła pojawiać się w wielu popularnych produkcjach telewizyjnych, takich jak "Naked City", "East Side/West Side", "The Nurses" czy "Alfred Hitchcock przedstawia". Zagrała też u boku Williama Shatnera w serialu "For the People". W późniejszych latach występowała w takich tytułach jak "Napisała: Morderstwo", "Za wszelką cenę" czy "90210".

Polecamy

Grała również w wielu filmach, między innymi "Lilith", "Grand Prix", "Zagraj dla mnie Misty" , "Port lotniczy ’79", "Chłopak z klubu Flamingo" "Nie ma jak mama". Największą popularność w ostatnich latach przyniosła jej rola Lucille Bluth w serialu i jego filmowej kontynuacji pod tytułem "Bogaci bankruci". Walter użyczała też głosu Malory Archer - matce głównego bohatera animacji "Archer", będącej parodią klasycznych produkcji szpiegowskich.

Polecamy

W ciągu swojej kariery aktorskiej została uhonorowana Satelitą, a także była nominowana do nagrody Emmy, nagrody Annie i dwukrotnie do nagrody Złotego Globu. Jej ostatnia rola to postać Margaret z serialu "Nie ma lekko".

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.