Jest decyzja w sprawie koncertów i imprez kulturalnych w Polsce. Co ustalił rząd?

28.04.2021 11:30
kiedy wróca koncerty Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Rząd na czele z premierem Mateuszem Morawieckim podjął decyzję o stopniowym odmrażaniu gospodarki. To ważne informacje dla organizatorów koncertów i fanów.

28 kwietnia 2021 odbyła się konferencja prasowa, podczas której premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili kolejne etapy odmrażania polskiej gospodarki. Co zmieni się od maja i kiedy wrócą koncerty?

Koncerty w Polsce. Jest decyzja rządu w sprawie imprez

Dzisiejsza konferencja dotycząca odmrażania gospodarki przyniosła cenne informacje, na które czekali fani i organizatorzy koncertów oraz imprez masowych. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski zgodnie stwierdzili, że jesteśmy gotowi ostrożnie wracać do normalności.

Dane, które otrzymujemy, pozwalają na podjęcie decyzji związanych z odmrażaniem gospodarki. Dają podstawy do ostrożnego optymizmu. [...] Do odmrażania musimy podejść z cierpliwością i pokorą.

- powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Polecamy

Czy oznacza to powrót koncertów? W zasadzie tak, ale jak mówi stare polskie przysłowie: "nie od razu Kraków zbudowano". Odmrażanie kultury będzie przebiegać etapami i będzie ściśle uzależnione od aktualnego stanu liczby chorych. Jednak zielone światło od rządu może być pierwszym krokiem do próby całkowitego odmrożenia branży koncertowej.
Poszczególne etapy prezentują się następująco:

Od 4 maja 2021
Kultura – otwarte galerie sztuki i muzea:

  • limit 1 osoby na 15 m2
  • działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

Od 15 maja 2021
Kultura – otwarte kina i teatry na świeżym powietrzu:

  • max 50 proc. obłożenia
  • działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

Od 29 maja 2021
Kultura – otwarte kina i teatry

  • max obłożenie 50 proc. placówki
  • działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

Kiedy przestanie obowiązywać nakaz noszenia maseczek, a uczniowie wrócą do szkół? Więcej o luzowaniu obostrzeń przeczytacie w tym artykule.

Zobacz również: Trąba wodna nad Zatoką Pucką. Mogło być groźnie!

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.