Jeszcze ostrzejszy Macan – GTS
10.11.2015 12:14
Jeszcze ostrzejszy Macan – GTS Fot. materiały prasowe

Porsche zaprezentowało Macana GTS, który ma wypełnić lukę pomiędzy wariantami S i Turbo. Jego debiut przewidziano na targi motoryzacyjne Tokio Motor Show.

Pod maską ma ten sam silnik co „S-ka”. Moc jednostki o pojemności 3.0 l podniesiono z 340 do 360 KM. Maksymalny moment obrotowy zaś wzrósł z wartości 460 do 500 Nm i jest dostępny w zakresie 1650-4000 obr./min.

Standardem w Macanie GTS jest 7-biegowa, dwusprzęgłowa przekładnia współpracująca z systemem PTM (Porsche’s Traction Management). W jej skład której wchodzą aktywny napęd na obie osie z elektrycznie sterowanym sprzęgłem wielopłytkowym, automatyczny hamulcowy mechanizm różnicowy (ABD) oraz system regulacji przeciuślizgowej (ASR).

Porsche osiąga pierwszą „setkę” ze startu zatrzymanego w 5,2 s lub 5 s w pakiecie Chono. Prędkość maksymalna została elektrycznie ograniczona do 257 km/h.

Producent zmodyfikował działanie systemu stabilizacji toru jazdy PSM (Porsche Stability Management). Zmieniono także hamulce – z przodu znajdują się tarcze w rozmiarze 360 mm, a z tyłu są one o 30 mm mniejsze. Zaciski pomalowano w kolorze czerwonym. Nowy jest także system wydechowy oraz zawieszenie pneumatyczne Porsche Active Suspension Management, niższe o 10-15 mm w porównaniu do Turbo. Kierowca wybierając tryb jazdy, dostosowuje sztywność amortyzatorów.

Z zewnątrz nie zmieniło się zbyt wiele. Przybyło parę akcentów pomalowanych w kontrastującym, czarnym kolorze. Nadkola wypełniają 20-calowe felgi RS Spyder.

Większym zmianom zostało poddane wnętrze. Nowe sportowe fotele wykończono w skórze i Alcantarze. Standardowo dostępny jest system Porsche Communication Management. Crossovera wyposażono także w system audio z 8 głośnikami z wejściami USB i AUX. Po raz pierwszy w Macanie można zamówić opcjonalne reflektory LED – Porsche Dynamic Light System Plus.

Porsche Macana GTS-a można kupić w Polsce już za cenę 339 962 zł.

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.