Jeździł bez prawa jazdy przez 70 lat. Wpadł dopiero teraz

31.01.2022 12:12
Jeździł bez prawa jazdy przez 70 lat. Wpadł dopiero teraz Fot. shutterstock

Policja zatrzymała mężczyznę, który od 70 lat jeździł bez prawa jazdy. Była to pierwsza kontrola w życiu kierowcy.

W Nottingham w środkowej Anglii policja zatrzymała kierowcę, który od 70 lat jeździł bez prawa jazdy. Do kontroli doszło na parkingu przy supermarkecie w Bulwell.

Jeździł bez prawa jazdy przez 70 lat

W Wielkiej Brytanii prężnie rozwija się system monitoringu odczytującego tablice rejestracyjne (ANPR). Jedna z kamer umieszczonych na sklepie zeskanowała tablice niebieskiego Mini, a system wykrył, że właściciel nie ma wykupionego obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego.

Polecamy

Na miejsce przyjechał patrol drogówki, który przesłuchał starszego kierowcę. Wówczas okazało się, że kierujący nie ma ani prawa jazdy, ani ubezpieczenia.

Funkcjonariusze nie mogli wyjść ze zdumienia, gdy okazało się, że starszy pan od 12 roku życia jeździ bez prawa jazdy. Nigdy w życiu nie ubezpieczał również swoich samochodów. Mężczyzna przez 70 lat nigdy nie został zatrzymany przez policję. Nigdy nie miał wypadku, stłuczki ani nie popełnił żadnego wykroczenia na drodze.

Zobacz również: Zorganizowali nielegalną imprezę na posterunku. Interweniowała policja

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.