Pogoda
11.10.2016 10:10

Jeździł na dachu autobusu, bo chciał zaistnieć w sieci

Internet to potężne medium – z takiego założenia wyszedł pewien 23-latek, który postanowił wykorzystać ten fakt, próbując w raczej niezbyt przemyślany sposób zaistnieć w sieci.

Jeździł na dachu autobusu, bo chciał zaistnieć w sieci
foto: kadr z wideo

Wspomniany „demon inteligencji” zdecydował się wskoczyć na dach autobusu i filmować swoją niezwykłą przygodę. Docelowo planował opublikować film w internecie. Jednak szybciej znalazł się w centrum uwagi policjantów, niż internautów, a wszystko za sprawą kamer monitoringu miejskiego oraz licznych „komentarzy” zaniepokojonych świadków zdarzenia, którzy o zajściu telefonicznie informowali stróżów prawa.

Funkcjonariusze czym prędzej zdecydowali się wkroczyć do akcji. Szybko ustalili, że młodzieniec wskoczył na dach autobusu komunikacji miejskiej linii nr 7 przy Alei Grunwaldzkiej w Elblągu. Następnie po kilku minutach ten pojazd przewożący ludzi zatrzymał się na przystanku przy Alei Tysiąclecia, gdzie 23-latek zeskoczył z dachu pojazdu. Dzięki szybkiej interwencji policjantów, delikwent został zatrzymany niespełna jedną ulicę dalej.

Ze względu na stworzenie zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu, młodego elblążanina ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych. 23-latek tłumaczył swoje zachowanie chęcią zaistnienia w internecie.

Realizacji podobnej strategii podjął się YouTuber „DyingLlama”, który wskoczył na dach piętrowego autobusu przemieszczającego się po londyńskich ulicach. Swój wyczyn opublikował w sieci – jego filmik w zaledwie 6 dni osiągnął liczbę niespełna 340 000 wyświetleń. Jednak sam autor nagrania przestrzegał internautów o tym, że sama próba wiązała się ze znacznie większym ryzykiem, niż może to się wydawać na pierwszy rzut oka.

W październiku 2016 roku zginęła osoba funkcjonująca w sieci jako „HeavyMinds”. Felernego dnia, gwiazda Instagrama – Christopher Serrano – podróżowała na dachu pociągu w Brooklynie o bardzo wczesnej, porannej godzinie. Policjanci znaleźli ciało Serrano leżące na torze kolejowym. Niewykluczone, że podczas swojej ryzykownej eskapady, ofiara była pod wpływem substancji odurzających.

Tagi: Duperele