Jeździł na dachu autobusu, bo chciał zaistnieć w sieci

11.10.2016 10:10
Jeździł na dachu autobusu, bo chciał zaistnieć w sieci Fot. kadr z wideo

Internet to potężne medium – z takiego założenia wyszedł pewien 23-latek, który postanowił wykorzystać ten fakt, próbując w raczej niezbyt przemyślany sposób zaistnieć w sieci.

Wspomniany „demon inteligencji” zdecydował się wskoczyć na dach autobusu i filmować swoją niezwykłą przygodę. Docelowo planował opublikować film w internecie. Jednak szybciej znalazł się w centrum uwagi policjantów, niż internautów, a wszystko za sprawą kamer monitoringu miejskiego oraz licznych „komentarzy” zaniepokojonych świadków zdarzenia, którzy o zajściu telefonicznie informowali stróżów prawa.

Funkcjonariusze czym prędzej zdecydowali się wkroczyć do akcji. Szybko ustalili, że młodzieniec wskoczył na dach autobusu komunikacji miejskiej linii nr 7 przy Alei Grunwaldzkiej w Elblągu. Następnie po kilku minutach ten pojazd przewożący ludzi zatrzymał się na przystanku przy Alei Tysiąclecia, gdzie 23-latek zeskoczył z dachu pojazdu. Dzięki szybkiej interwencji policjantów, delikwent został zatrzymany niespełna jedną ulicę dalej.

Ze względu na stworzenie zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu, młodego elblążanina ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych. 23-latek tłumaczył swoje zachowanie chęcią zaistnienia w internecie.

Realizacji podobnej strategii podjął się YouTuber „DyingLlama”, który wskoczył na dach piętrowego autobusu przemieszczającego się po londyńskich ulicach. Swój wyczyn opublikował w sieci – jego filmik w zaledwie 6 dni osiągnął liczbę niespełna 340 000 wyświetleń. Jednak sam autor nagrania przestrzegał internautów o tym, że sama próba wiązała się ze znacznie większym ryzykiem, niż może to się wydawać na pierwszy rzut oka.

W październiku 2016 roku zginęła osoba funkcjonująca w sieci jako „HeavyMinds”. Felernego dnia, gwiazda Instagrama – Christopher Serrano – podróżowała na dachu pociągu w Brooklynie o bardzo wczesnej, porannej godzinie. Policjanci znaleźli ciało Serrano leżące na torze kolejowym. Niewykluczone, że podczas swojej ryzykownej eskapady, ofiara była pod wpływem substancji odurzających.

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.