Jezus obcina głowy i walczy z wielkim jaszczurem. Zobacz zapowiedź komiksu "Jesusfreak"
Sergiusz Kurczuk
01.03.2019 14:38
Jezus obcina głowy i walczy z wielkim jaszczurem. Zobacz zapowiedź komiksu "Jesusfreak" Fot. kadr z komiksu Jesusfreak

Wydawnictwo Image Comics podzieliło się fragmentami powieści graficznej pod tytułem "Jesusfreak". Kontrowersyjna pozycja ukazuje Jezusa jako mistrza sztuk walki, który nie waha się zabijać swoich przeciwników.

Nie ucichły jeszcze kontrowersje wokół skasowanego komiksu DC "Second Coming" o Jezusie i superbohaterze Sun-Manie, a niebawem na rynku ukaże się powieść graficzna, która ukazuje Mesjasza chrześcijan w o wiele śmielszy sposób. Mowa o historii zatytułowanej "Jesusfreak", w której syn Boga wymachuje ostrym mieczem oraz walczy na śmierć i życie z potworem przypominającym reptilianina. O czym dokładnie jest komiks?

Jesusfreak Fot. foto: kadr z komiksu Jesusfreak

"Jesusfreak" - komiks o Jezusie zabijających swoich wrogów

Jak donosi Deadline, wydawca takich popularnych komiksów jak "The Walking Dead", "Spawn" czy "Saga", niebawem zaprezentuje światu jedną z najbardziej prowokujących powieści graficznych ostatnich lat. W ofercie Image Comics znajdzie się bowiem "Jesusfreak", opowiadająca o wojowniku imieniem Jezus Chrystus z Nazaretu. Scenarzystą komiksu jest Joe Casey. Za rysunki odpowiada Benjamin Marra. Twórcy postanowili rzucić nowe światło na sposób ukazywania centralnej postaci Nowego Testamentu. Komiksowy Jezus nie tylko potrafi walczyć jak Bruce Lee, ale również nie ma problemu z obcinaniem głów rzymskich żołnierzy.

Przeczytaj także

Casey postanowił skomentować swoje najnowsze dzieło.

"Jesusfreak" jest w małym stopniu inspirowany bezpośrednimi tradycjami religijnymi i zamiast tego skupia się na eksploracji unikalnego napięcia pomiędzy ukazywaniem mitologicznej i historycznej postaci - napięcia, które jest tak złożone, że dla wielu ta postać jest postrzegana jako ta sama osoba. To również szansa dla Marry i mnie, by pobawić się specyficznym stylem pulpowej narracji, która według nas idealnie nadaje się do tego rodzaju materiału.

Jak widać, twórcy postanowili nie tylko pobawić się pewną popkulturową formą obecną w USA od wielu dekad, ale również pochylić się nad bardziej złożonym zagadnieniem dotyczącym postaci Jezusa Chrystusa. Prawdopodobnie "Jesusfreak" wzbudzi sporo kontrowersji wśród radykalnych chrześcijan, którym może nie przypaść do gustu ukazywanie syna Bożego jako superbohatera pokroju Punishera. Oto jak prezentują się wybrane strony komiksu:

Jesusfreak Fot. foto: kadr z komiksu Jesusfreak
Jesusfreak Fot. foto: kadr z komiksu Jesusfreak
Jesusfreak Fot. foto: kadr z komiksu Jesusfreak
Jesusfreak Fot. foto: kadr z komiksu Jesusfreak
Jesusfreak Fot. foto: kadr z komiksu Jesusfreak

"Jesusfreak" - kiedy premiera?

Amerykański debiut powieści graficznej "Jesusfreak" został zaplanowany na 20 marca 2019 roku. Prawdopodobnie tytuł długo nie trafi do Polski. Jest jednak szansa, że polscy miłośnicy komiksów będą mogli przeczytać dzieło Caseya i Marry dzięki cyfrowej wersji "Jesusfreaka" dostępnej w aplikacji Image Comics.

>>Zobacz też: Jezus, Hitler, Putin i Trump w grze o strzelaniu do feministek i homoseksualistów<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.