Pogoda
21.02.2020 11:58

Joaquin Phoenix uratował krowę i jej cielę. Zobaczcie poruszające wideo

Niecałe 48 godzin po wygraniu swojego pierwszego Oscara, Joaquin Phoenix uspokajał małego cielaka, którego uratował z rzeźni w Los Angeles. Nagranie z jego interwencji trafiło do sieci. 

Joaquin Phoenix
foto: Li Ying/Xinhua News/East News

Wideo udostępnione przez Farm Sanctuary przedstawia 45-letniego aktora, który ratuje młode cielę oraz jego matkę z rzeźni Pico Rivera. Phoenix udał się do firmy ze swoją narzeczoną Rooney Marą oraz grupą delegatów z organizacji aktywistów o nazwie Los Angeles Animal Save. 

Joaquin Phoenix uratował krowę i jej cielaka

Wizyta i skutkujący nią krótki film podkreśliły to, o czym Joaquin Phoenix mówił podczas swoich przemów, gdy wygrywał wszystkie najważniejsze nagrody filmowe w 2020 roku za swoją rolę w "Jokerze". Aktor chętnie promował weganizm, a także zauważał ekologiczne zagrożenia niesione przez masową hodowlę zwierząt. 

Joaquin Phoenix
Joaquin Phoenix
Przeczytaj także Mleczarze krytykują Joaquina Phoenixa za jego przemowę na Oscarach 2020

Wideo zostało nagrane przez Shauna Monsona i przedstawia gwiazdora eskortującego krowę i jej cielaka na farmę przygotowaną przez Farm Sanctuary. Phoenix nazwał zwierzaki Liberty oraz Indigo:

Phoenix udostępnił również oświadczenie za pośrednictwem grupy aktywistów:

"

Nigdy bym nie pomyślał, że znajdę przyjaźń w rzeźni, ale poznanie Anthony'ego i otworzenie serca ku niemu pokazało mi, że mamy więcej wspólnego, niż przypuszczałem. Bez jego pomocy, Liberty i jej cielę Indigo spotkałyby się ze śmiercią. Chociaż wciąż będziemy walczyli o zwierzęta umieszczone w tym opresyjnym systemie, to musimy się zatrzymać i celebrować małe zwycięstwa oraz podziękować tym, bez których to nie byłoby możliwe. Shaun Monson, Amy Jean Davis oraz całe LA Animal Save stali się orędownikami tych, który nie mają głosu.  "

Joaquin Phoenix otrzymał Oscara za rolę pierwszoplanową w filmie "Joker", w którym zagrał tytułowego złoczyńcę z komiksowego uniwersum DC. Film jest dostępny na DVD i Blu-Ray oraz w sprzedaży cyfrowej.

Joaquin Phoenix
Joaquin Phoenix
Przeczytaj także Joaquin Phoenix przywiązał się do mostu i namawiał do przejścia na weganizm
Tagi: Joker Joaquin Phoenix