Pogoda
04.02.2016 15:41

Joey z serialu „Przyjaciele” prowadzącym „Top Gear”

Do nowego składu prezenterów najpopularniejszego programu motoryzacyjnego dołączy aktor znany z serialu „Przyjaciele”.

Joey z serialu „Przyjaciele” prowadzącym „Top Gear”
foto: kadr z wideo

Głównym prowadzącym „Top Gear” był Jeremy Clarkson, z którym BBC nie przedłużyło umowy w marcu 2015 roku. Trio uzupełniali Richard Hammond znany pod pseudonimem „Chomik” oraz James May, potocznie nazywany „Kapitanem Snują”.

Teraz na ekranie telewizora będziemy oglądać Chrisa Evansa, Chrisa Harrisa oraz Sabine Schmitz. Okazuje się, że skład zostanie poszerzony o Matta LeBlanca, znanego jako Joey Tribbiani z kultowego serialu „Przyjaciele”. Aktor będzie pierwszym Amerykaninem występującym w roli prowadzącego „Top Gear”, choć sam już miał związek z serią pojawiając się dwukrotnie na ekranie u boku Jeremy'ego Clarksona oraz w roli gospodarza wydania specjalnego „Top Gear: Races”.

Wiadomość o udziale LeBlanca podała telewizja BBC:

Aktor cieszy się, że będzie mógł powrócić do serii na dłużej:

"

Jako że mam świra na punkcie samochodów i jestem wielkim fanem „Top Gear”, jest to dla mnie zaszczyt, że mogę być częścią tego nowego rozdziału. Jest to ekscytujące! "

Matt LeBlanc dodał również, że praca z Chrisem Evansem stanowi dla niego prawdziwe wyróżnienie:

Słów pochwały pod adresem nowego kolegi nie szczędził także Evans, którego uznaje się za jednego z najbardziej szanowanych dziennikarzy motoryzacyjnych na świecie:

"

Matt całe życie jest entuzjastą aut i jestem podekscytowany, że dołącza do „Top Gear”. Realizowanie naszych najbardziej szalonych pomysłów dotyczących samochodów to wymarzona robota. Jestem pewny, że razem będziemy tworzyć zgrany duet. "

Trudno się nie zgodzić z opinią Evansa, zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę wyczyny serialowego Joey'a na torze Top Gear, który na poniższym wideo pokonał go w Kii C’eed w 1 minutę i 42,1 sekundy - to rekord wśród niezwiązanych z motoryzacją gwiazd.

Głos w sprawie zabrała również stacja BBC. Z oświadczenia telewizji dowiadujemy się, że dzięki LeBlancowi produkcja ma szanse trafić do większej liczby odbiorców:

"

To prowadzi „Top Gear” w nowym kierunku. Obecność Matta w programie pomoże międzynarodowej sprzedaży programu, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie będzie emitowany na BBC America. "

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May pracują obecnie nad nowym motoryzacyjnym show dla platformy Amazon. Premierowy sezon programu ma się rozpocząć jesienią 2016 roku.

Cieszycie się z udziału Matta LeBlanca w „Top Gear”?

Robert Skowronski
Tagi: News Top Gear