Pogoda
09.05.2019 11:54

John Wick Hex – gra łącząca totalną rozwałkę z opracowywaniem strategii

John Wick stał się ikoną kina akcji – odpowiednio zmotywowana jednoosobowa armia potrafi pokonać całe tabuny przeciwników. Autorzy gry John Wick Hex przekonują, że to efekt umiejętności planowania i porównują strzelaninę do morderczej partii szachów.

John Wick Hex
foto: materiały prasowe

To nawiązanie ma dokładnie oddawać ducha gry – według opisu gry w oficjalnych materiałach prasowych, John Wick Hex to „szachy z choreograficznymi walkami”, inspirowane obecnym w filmach sztuką walki nazwaną „gun fu”.

John Wick Hex ma pokazywać własną historię, stworzoną na potrzeby gry – za jej odpowiednim przeniesieniem na ekrany stoi Mike Bithell, który dał się poznać jako stawiający na wciągające historie w swoich poprzednich dziełach - Volume, Thomas Was Alone czy Subsurface Circular.

Do zadań gracza będzie należało ocenienie taktyczne sytuacji, w jakiej znajduje się bohater, i wybranie odpowiedniego ruchu do wykonania. Twórcy zapewniają, że każdy element walki będzie wyglądał jak wyjęty żywcem z filmu, jeśli chodzi o jego widowiskowość i skuteczność.

john_wick_hex_02

John Wick Hex jest przygotowany w ciekawej konwencji stylistycznej, co można zobaczyć oglądając pierwszy zwiastun gry.

John Wick 3
John Wick 3
Przeczytaj także Keanu Reeves cytuje "Matriksa" w nowym zwiastunie "Johna Wicka 3"

John Wick Hex – strategiczna sztuka gun fu

Każda z walk toczonych przez Johna Wicka w grze ma być wymagająca pod względem taktycznym – autorzy nie informują, czy oznacza to, że do wygranej wiedzie tylko jedna droga, czy też danych przeciwników można pokonać na wiele różnych sposobów.

Podano za to, że każde ze starć będzie popychać fabułę naprzód, zbliżając gracza do wykonania powierzonego mu zadania.

Zobacz także: >> Jak psy reagują na zwiastun filmu John Wick 3? <<

John Wick Hex nie ma jeszcze określonej daty premiery – wiadomo tylko, że gra pojawi się na wyłączność w Epic Games Store w wersji na PC, tworzone są także edycje na konsole PS4 i Xbox One.

Zagracie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry John Wick