John Wick na NES-a. Hit dla fanów Contry

Michał Tomaszkiewicz
22.07.2019 11:44
John Wick na NES-a. Hit dla fanów Contry Fot. materiały prasowe MuriloDev

Filmy „John Wick” sprawiły, że Keanu Reeves odzyskał status wielkiej gwiazdy. Grana przez niego postać stała się ulubieńcem fanów. Jeden z nich postanowił pokazać bohatera z zupełnie innej, rozpikselowanej strony.

NES, w Polsce znany powszechnie w formie Pegasusa, to ośmiobitowa konsola, która konkurowała o względy graczy z Commodore 64 oraz Atari 650 XE.

Dla wielu graczy to właśnie Pegasus był pierwszym kontaktem z grami. Nic więc dziwnego, że konsola cieszy się cały czas ogromną nostalgią, a gry z platformy wspomina się z dużym rozrzewnieniem.

Sentyment jest tak duży, że nawet dziś pojawiają się gry stylizowane na powstające w zamierzchłych 8-bitowych czasach. Pixel Art stał się środkiem artystycznym wykorzystywanym bardzo często przez mniejsze produkcje, nie dysponujące ogromnymi budżetami. Dzięki modzie na retro mogą skupić się na prezentowanej historii i mechanice rozgrywki, oprawę graficzną powierzając w dużej mierze wyobraźni graczy.

Przeczytaj także

Dzięki temu zjawisku rozkwitają gry niezależne, często robione przez jedną osobę. Tak właśnie jest w przypadku Johna Wicka, strzelaniny stylizowanej na tytuł z Pegasusa.

John Wick na NES-a. Fanowska gra retro

John Wick w wersji retro z dawnych gier zapożyczył nie tylko wygląd. Tytuł trzyma się konwencji tytułów, które musiały radzić sobie z ograniczeniami sprzętowymi konsoli NES.

Oznacza to między innymi, że nie ma możliwości zapisania stanu gry. Albo uda się ją przejść jednym, bezbłędnym tańcem z przeciwnikami, albo trzeba zaczynać całkowicie od początku.

To dobry sposób, żeby poczuć się jak prawdziwy John Wick. Zabójca musi w końcu liczyć tylko i wyłącznie na swoje umiejętności i w razie śmierci nie wróci, żeby móc zmierzyć się z przeciwnikiem jeszcze raz.

Gra John Wick została udostępniona za darmo. Nie jest oficjalnym tytułem, nie wiadomo więc, czy w przyszłości nie zostanie usunięta ze względu na łamanie praw autorskich. Jeśli chcecie w nią zagrać, trzeba na wszelki wypadek pobrać ją jak najszybciej.

Jeśli zaś chcielibyście poczuć się jak Jon Wick w oficjalnym tytule, powinniście spróbować Gun-Fu w pełnej spektakularnej choreografii grze taktycznej John Wick Hex.

Zobacz także: John Wick Hex – gra łącząca totalną rozwałkę z opracowywaniem strategii 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.