Pogoda
28.02.2018 12:58

Johnnie Walker zmienia się w Jane Walker w ramach walki z seksizmem

Whisky Johnnie Walker zmienia płeć – 1 marca 2018 w sprzedaży pojawi się Jane Walker. Na etykiecie, zamiast charakterystycznego dżentelmena, zagości krocząca kobieta.

Johnie Walker zmienia się w Jane Walker
foto: materiały prasowe

Producent trunku, brytyjskie Diageo, tłumaczy tę rewolucję chęcią dostosowania się do nowych wewnętrznych przepisów branży alkoholowej przyjętych na Wyspach – powstały one, żeby walczyć z seksizmem w produkcji alkoholu. Na cenzurowanym znalazły się nazwy i grafiki mogące zostać uznane za obraźliwe. Nie bez znaczenia były także skandale związane z molestowaniem seksualnym aktorek z Hollywood.

Producent wydaje się być z decyzji wprowadzenia Jane Walker bardzo zadowolony:

"

Jako marka, która rozwija się od niemal 200 lat, Johnnie Walker z dumą robi kolejny krok w przyszłość, wprowadzając Jane Walker jako kolejny symbol naszego zaangażowania w proces ulepszania się. "

Johnnie Walker staje się Jane Walker

Jane Walker ma zadebiutować w marcu 2018 roku na rynku USA. Kobiece imię otrzyma 12-letni trunek z czarną nalepką. To pierwsza od ponad 100 lat ingerencja w logo słynnej whisky.

Producent informuje, że na razie będziemy mieć do czynienia z limitowaną edycją „kobiecego” alkoholu, a Johnie Walker nie zostanie usunięty całkowicie. Wraz z dążeniem do zniwelowania seksizmu można być może się spodziewać, że Jane wyprze Johnniego z większej liczby butelek i gatunków.

Diageo nie ukrywa, że powodem zdecydowania się na umieszczenie kobiety na whisky jest nie tylko chęć zrealizowania idei równouprawnienia – producent ma nadzieję, że nowa wersja alkoholu zwiększy jego sprzedaż dzięki otwarciu się na kobiecych konsumentów.

foto: materiały prasowe

Producent zadeklarował ponadto, że za każdą sprzedaną butelkę Jane Walker przekaże dolara na organizacje walczące o prawa kobiet.

Czego wolelibyście się napić?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele