Jurek Owsiak w obronie nastolatek na Strajku Kobiet. Zwrócił się do policji: "Nie jest Wam wstyd?"

30.11.2020 10:07
Jerzy Owsiak Fot. Mateusz Jagielski/East News

Jurek Owsiak pojawił się na jednym z ostatnich marszy kobiet w Warszawie. Nie spodobało mu się zachowanie policjantów, którzy wypisali mandaty obecnym na proteście nastolatkom. Mężczyzna opublikował wpis pełen emocji. 

Na jednym ze strajków kobiet w Warszawie pojawił się Jurek Owsiak, który podobnie jak reszta manifestujących, nie zgadza się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Prezes WOŚP zauważył podczas marszu, jego zdaniem nieuzasadnione zachowanie policjantów wobec dwóch dziewczyn i postanowił interweniować.

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce nie schodzi z ust Polaków od 22 października. Już przeszło miesiąc trwają strajki, w których uczestniczą w różnych miastach setki tysięcy protestujących. Wśród nich możemy zobaczyć muzyków, aktorów, artystów, dziennikarzy, polityków czy sportowców. Na jednym z ostatnich marszy w Warszawie pojawił się Jurek Owsiak.

Owsiak w obronie nastolatek na Strajku Kobiet

Po powrocie z protestu Prezes WOŚP opublikował emocjonalny wpis na swoim Facebooku, gdzie wytknął obecnym na miejscu policjantom niestosowne zachowanie. Jak opisuje Owsiak, zauważył on dwie młode dziewczyny spisywane przez mundurowych. Jak twierdzi, nie posiadały one żadnych symboli strajku, tablic ani flag, jedynie ciastka w pudełku. Prezes WOŚP postanowił interweniować.

Podszedłem do spisujących policjantów, przedstawiłem się i spytałem, jaki jest powód, że te dwie dziewczyny są spisywane? Milczenie, milczenie, milczenie, więc wyraziłem swoją opinię - czy nie jest Wam wstyd? Są niewiele starsze od mojej wnuczki. Czy wyglądają na mocarzy? Czy wyglądają na awangardę tego strajku? Czy wyglądają na te, które emanują największą energią w tym proteście? Czy nie jest Wam wstyd, tu w tym momencie, teraz, jeszcze egzekwować mandat w wysokości 100zł od każdej z nich?

Polecamy

Owsiak zdaje sobie sprawę, że nie każdemu, kto obserwuje jego profil, spodoba się, że poniekąd wypowiada się na tematy polityczne. Jednak uprzedził tego rodzaju komentarze i zacytował Gandhiego:

Dzisiaj przeczytałem super zdanie wypowiedziane przez Gandhiego: mówienie, żebyś się nie zajmował polityką,to tak jakbyś tonął w wodzie i o niej nie mówił. To wyjaśnia wszystko.

Mężczyzna podkreślił, że zdarzenie, którego był świadkiem, naprawdę go zszokowało.

To się stało - 4 barczystych, ogromnych, okutych w niesamowitą ilość sprzętu, 4 mocarzy wypisywało mandat dwóm nastoletnim dziewczynom. W Polsce, w 2020 roku.

Jurek Owsiak zaznaczył, że jeśli będzie taka potrzeba, wystąpi w roli świadka w sprawie. Przypomniał również, że już za chwile ruszy kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który jest synonimem solidarności. Prezes WOŚP ma nadzieję, że mimo trudności, które przyniósł 2020 rok, już w styczniu po raz kolejny wygra chęć pomocy i braterstwo Polaków.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.