Pogoda
09.03.2019 15:37

Aktor z "Imperium", który upozorował napad na siebie, usłyszał 16 zarzutów. Grozi mu 3 lat więzienia

Jussie Smollet trafił do sądu, gdzie usłyszał 16 oddzielnych zarzutów dotyczących głównie fałszywego zgłaszania przestępstw. Mężczyzna wciąż twierdzi jednak, że jest niewinny.

Aktor z "Imperium", który upozorował napad na siebie, usłyszał 16 zarzutów. Grozi mu 3 lat więzienia
foto: Adriana M. Barraza / WENN.com/agefotostock/East News

Do niedorzecznej sytuacji doszło w lutym 2019 roku, kiedy to Jussie Smollett stał się ofiarą napaści na tle homofobicznym i rasistowskim. Jednak niedługo później okazało się, że całe zdarzenie zostało sfingowane, a "napastnicy" zostali rzekomo wynajęci przez samego Smolletta, który chciał zyskać dzięki sytuacji rozgłos i zapewnić sobie wyższą gażę w serialu "Imperium". Jego plan został jednak pokrzyżowany, a sam aktor stał się pośmiewiskiem showbiznesu i opinii publicznej. 

Jussie Smollett z 16 zarzutami. Grożą mu 3 lata więzienia

Oprócz tego, że cała sytuacja jest krzywdząca dla mniejszości, które faktycznie mogą cierpieć z powodu prawdziwej przemocy fizycznej, to samemu Smollettowi grozi bardzo prawdziwe więzienie. Jak donosi portal Deadline, aktor usłyszał na początku marca 2019 roku aż 16 zarzutów. Większość z nich dotyczyła oczywiście fałszywego zgłaszania przestępstw. Wysoka liczba zarzutów nie przeszkadza jednak aktorowi w utrzymywaniu, że jest niewinny.

Prawnik Smolletta opublikował na łamach wspomnianego Deadline oświadczenie. Mark Geragos, bo tak nazywa się obrońca aktora, utrzymuje, że zarzuty kierowane wobec Smolletta są "próbą zaistnienia na pierwszych stronach gazet":

"

Zarzuty nie były niespodziewane. Wiedzieliśmy, że prokurator nie ujawni dowodów publicznie. Co jest jednak niespodziewane, to postawienie Jussiemu Smollettowi aż 16 oddzielnych zarzutów. Ten drastyczny sposób postępowania jest desperacką próbą zdobycia nagłówków, które odwrócą uwagę od wewnętrznego śledztwa, które ma na celu zbadanie wycieki fałszywych informacji z policji w Chicago, a także nielegalnego i niechlubnego naruszenia prywatności Smolletta i jego historii medycznej. Jussie twardo podtrzymuje swoją niewinność, nawet jeżeli władze zabrały mu taką możliwość "

Smolletta usunięto z dwóch ostatnich odcinków 5. sezonu "Imperium". Na razie jego przyszłość pozostaje nieznana, ale będziemy was na bieżąco informowali, gdy tylko w sprawie pojawią się nowe fakty.

Kamil Kacperski
Tagi: News