Już nawet prezydent USA chce przeprowadzić śledztwo w sprawie braku nowych konsol

25.02.2021 14:44
Już nawet prezydent USA chce przeprowadzić śledztwo w sprawie braku nowych konsol Fot. Girts Ragelis/Shutterstock.com

Sytuacja rynkowa związana z nowymi konsolami od Sony i Microsoftu jest tak opłakana, że śledztwo na ten temat postanowił zlecić sam prezydent USA, Joe Biden. 

Joe Biden zamierza przeprowadzić śledztwo w sprawie części do PlayStation 5

Joe Biden zamierza zbadać problemy z PlayStation 5 i Xboksami Series X. Obydwie konsole trafiły do przedsprzedaży we wrześniu 2020 roku, ale przez kilka kolejnych miesięcy są problemy z tym, by legalnie zakupić konsole w normalnych sklepach, a nie od "koników" (zwłaszcza pozyskanie PS5 jest całkiem trudne). Jednym z wielu powodów takiej sytuacji jest niedostatek osprzętu do tworzenia konsol. 

Polecamy

Oczywiście jednym z oczywistych powodów jest pandemia COVID-19, która skutecznie utrudnia samą produkcję m.in. półprzewodników. Niektórzy twierdzą jednak, że problem może być bardziej złożony.

Sytuacja przykuła uwagę nie tylko graczy, ale również samego Białego Domu. Joe Biden i jego przedstawiciele potwierdzili podczas niedawnej konferencji prasowej prezydenta, że zamierzają przyjrzeć się problemowi z zapotrzebowaniem na osprzęt do konsol. 

Polecamy

Prezydent i jego ludzie wierzą, że jest to problem dotykający nie tylko twórców konsol, ale także inne amerykańskie firmy zajmujące się technologiami. Zresztą nawet w oficjalnym oświadczeniu skierowanym do Bidena (podpisanym przez m.in. Apple, AMD, czy Sony) możemy przeczytać:

Półprzewodniki pełnią kluczową rolę w naszej działalności, która napędza nie tylko gospodarkę USA, ale cały technologiczny rynek naszego kraju i działa na rzecz bezpieczeństwa Ameryki. Ich wartość jest ogromna dla naszego kraju i ulepszenie researchu, projektowania i tworzenia półprzewodników powinno być jednym z priorytetów. 

Joe Biden potwierdził, że śledztwo będzie polegało na m.in. 100-dniowym przeglądzie procesu tworzenia półprzewodników. Zdaniem prezydenta, działanie ma pomóc nie tylko w odnalezieniu problemu, ale przede wszystkim w znalezieniu rozwiązania na bolączki amerykańskich firm, cierpiących z powodu niedostatku półprzewodników.

Jeżeli to pomoże w tym, by PS5 i XSX stały się ogólnodostępnymi produktami, to popieramy inicjatywę Bidena i jego ludzi całym sercem. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.