Już w sierpniu premiera The Witcher: The Role-Playing Game

Michał Tomaszkiewicz
06.07.2018 10:17
Już w sierpniu premiera The Witcher: The Role-Playing Game Fot. materiały prasowe

Fani czekający na prawdziwe RPG w świecie Wiedźmina mają powody do radości - według oficjalnego komunikatu, gra trafi do sprzedaży już 2 sierpnia 2018 roku.

Gry wyprodukowane przez CD Projekt RED rozsławiły uniwersum stworzone przez Andrzeja Sapkowskiego na cały świat. Zainteresowanie tematem postanowił wykorzystać między innymi Netflix, który pracuje nad pokazaniem historii Geralta w postaci serialu.

Moda na wiedźmina nie umknęła także autorom tradycyjnych, papierowych gier RPG - stworzeniem papierowego podręcznika do Wiedźmina zajęło się R. Talsorian Games, znane z wydania Cyberpunka 2020. Przypadek?

Wydawnictwo pochwaliło się właśnie, że prace nad systemem zostały ukończone, a podręcznik trafił już do drukarni. Pierwsze ezgemplarze będzie można kupić już 2 sierpnia 2018 roku, na konwencie GenCon - ich liczba ma być jednak ograniczona. Niecierpliwi będą mogli za to kupić sobie podręcznik w postaci pliku PDF.

Tak wygląda przykładowa strona z papierowej gry RPG Wiedźmin:

foto: materiały prasowe

Wiedźmin w papierowym RPG

Twórcy systemu RPG w świecie wiedźmina przyznali, że inspirowali się zarówno historią opowiedzianą przez Sapkowskiego, jak i jej rozwinięciem w produkcjach CD Projekt RED. Wizualnie, jak widać na powyższym obrazku, system czerpać będzie z gier.

W podstawowej wersji gry RPG będzie można wybierać pomiędzy 4 grywalnymi rasami (ludzie, elfy, krasnolody i oczywiście wiedźmini) oraz 9 klas postaci (bard, rzemieślnik, przestępca, lekarz, mag, najemnik, kupiec, kapłan i... wiedźmin). Reszta uniwersum zostanie dodana w planowanych już dodatkach i rozszerzeniach.

Mechanika gry to system Fuzion, stosowany w Cyberpunku 2020 - ma się sprawdzić także w walce wręcz, stawianiu znaków, a także rzucaniu czarów.

The Witcher: The Role-Playing Game zadebiutuje w wersji angielskiej. Polskim wydaniem gry zajmie się Copernicus Corporation - podręcznik w naszym języku ma pokazać się w ciągu 12 miesięcy od debiutu systemu.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.