Pogoda
27.08.2019 08:30

KFC testuje wegańskiego kurczaka z Beyond Meat

Na razie kurczakowy potentat testuje Beyond Meat w jednej lokalizacji.

KFC Beyond Meat
źródło: Shutterstock

Substytuty mięsa to przyszłość jedzenia. Oparte na roślinach mięso jest nie tylko smaczne, ale też ekologiczne. I nie wymaga krzywdzenia żadnych żywych istot.

Oczywiście nadal będziemy mogli wziąć się za jedzenie wielkiego kubła tłustego kurczaka w panierce. Jednak po co, jeśli możemy wybrać takiego sztucznego i to bez poczucia winy.

Przyszłość Beyond Meata w KFC zależy od mieszkańców Atlanty. Ich feedback i zainteresowanie nowym daniem zadecyduje o tym, czy sztuczny kurczak trafi na stałe do karty. Na razie bezmięsny kurczak dostępny jest tylko w jednej knajpie w całych Stanach. Możemy więc trzymać kciuki, aby KF(fake)C okazał się wspaniały

KFC mówiło o potencjalnej współpracy z jednym z dostawców "roślinnego mięsa" już kilka miesięcy temu, ale dopiero wczoraj współpraca została oficjalnie ogłoszona.

Impossible Burger
Impossible Burger
Przeczytaj także Największy konkurent Beyond Meat trafi do sklepów

Walka o rynek mięsa bez mięsa trwa.

Beyond Meat miał pewne problemy ze swoim kurczakiem bez mięsa. Kilka miesięcy temu firma wycofała swój produkt z amerykańskich sklepów. Jako powód podali fakt, że kurczak nie spełniał ich wysokich standardów. Fakt, że po tej sytuacji współpracę z firmą zdecydowało się nawiązać KFC, oznacza, że "BM" musi być zadowolone ze swojej najnowszej wersji mięsa.

W Stanach trwa wielka wojna między firmami oferującymi sztuczne mięso. Drugim brandem walczącym o rynek na całym świecie jest Impossible Foods, które nadal nie jest dostępne w Polsce.

Impossible Foods jest najlepiej znane ze swojej współpracy z fast foodowymi sieciówkami, wśród których znajdziemy m.in. Burger Kinga. Nie wiemy niestety nadal czy polskie restauracje planują w najbliższym czasie wprowadzić do swojej oferty bezmięsne mięso. W ostatnich miesiącach Impossible Foods ruszyło ze sprzedażą swoich produktów w amerykańskich sklepach.

Beyond Meat jest już dostępne w coraz większej ilości punktów w Warszawie i to zarówno w restauracjach, jak i w sklepach.

Mieliście okazję już spróbować? Zarówno w formie burgera, jak i gotując przy użyciu roślinnego mięsa?

Zobacz także: KFC zatrudniło RoboCopa, aby chronił ich przepis na smażonego kurczaka

Tagi: Duperele