Pogoda
09.08.2019 11:40

Kalisz: chciał zrobić sobie selfie na moście, spadł do wyschniętej rzeki

33-letni mieszkaniec Kalisza może mówić o sporym szczęściu. Przeżył upadek z Mostu Kamiennego do wyschniętego koryta Prosny. Do wypadku doszło, gdyż poszkodowany chciał zrobić sobie widowiskowe selfie.

Most Kamienny w Kaliszu
foto: Bartek Wawraszko (Bast), CC BY-SA 3.0

Jak Cię widzą, tak cię piszą. Te słowa są dziś, w dobie supremacji serwisów społecznościowych, bardziej prawdziwe niż kiedykolwiek. Dla dobrego zdjęcia, które otrzyma wiele polubień i reakcji, użytkownicy są w stanie zrobić naprawdę dużo.

Zdarza się nawet, że ryzykują zdrowiem i życiem. Tak jest w przypadku influencerów z Instagrama, którzy w poszukiwaniu dobrego ujęcia robią fotki w wyglądającym jak wyjętym wprost z tropikalnego raju jeziorem w Hiszpanii. W rzeczywistości bajeczne kolory powodowane są przez składowane w zbiorniku wodnym niebezpieczne odpady.

instagramer
instagramer
Przeczytaj także Instagramerzy trafiają w Hiszpanii do szpitala. Robią sobie fotki w toksycznym jeziorze

Mieszkaniec Kalisza poczuł potrzebę zrobienia sobie widowiskowego selfie przechodząc przez Most Kamienny około 3 w nocy. Pozowanie do zdjęcia niemal skończyło się tragedią. Gdyby nie szybka reakcja świadka zdarzenia, nieprzytomny mężczyzna mógłby zostać odnaleziony za późno.

Chciał sobie zrobić selfie na moście. Przeszedł przez barierkę, spadł do wyschniętego koryta

Upadek mężczyzny został zauważony przez osobę przechodzącą w pobliżu. Świadek natychmiast zaalarmował przejeżdżający w okolicy patrol policji.

Podkomisarz Witold Woźniak z kaliskiej policji opisał szczegóły zdarzenia oraz akcji ratunkowej:

"

Mężczyzna ten przeszedł za barierkę próbując sobie zrobić zdjęcie - selfie, stracił równowagę i spadł. Na dole nie było wody, tylko kamienie. Mężczyzna odniósł obrażenia, stracił przytomność, jeden z policjantów zszedł na dół i udzielał mu pomocy przedmedycznej, zanim na miejsce przyjechała karetka. "

Jak donoszą lokalne media, w wydobyciu mężczyzny potrzebna była pomoc straży pożarnej.

Ofiara selfie trafiła do szpitala. Lekarze zbadają jego krew, policjanci donoszą, że od mężczyzny czuć było woń alkoholu.

Zobacz także: Chciał zrobić sobie efektowne zdjęcie w Parku Narodowym, zginął spadając z wysokości 180 metrów 

Jak często robicie sobie selfie?

Tagi: Mobile